CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 21. kolo, ne 07.05. 2023, 16:30

TJ Sokol Baška

1:5
(0:1)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 71. D. Filipek – 42. R. Kocúr , 60. L. Sloboda , 65. R. Kocúr , 68. R. Kocúr , 89. O. Húšta.
ŽK: 78. D. Chmelař.
Rozhodčí: Dytková Šárka – DYTKO Gustav, KRAMNÝ Rostislav.
99 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

P. Chmelař [-] – P. Horák [-] , D. Filipek [-] , D. Buřík [-] , D. Chmelař [-] – P. Czyž [-] (81. M. Petr [-] ) , M. Brzóska [-] , J. Martikán [-] , D. Volný [-] (63. N. Ferenz [-] ) – F. Filipek [-] (81. P. Lukosz [-] ) , S. Varga [-] (78. J. Antolík [-] ) –

P. Michálek [-] – M. Lys [-] (75. O. Húšta [-] ) , L. Vavřík [-] , D. Baran [-] , A. Klus [-] (68. T. Podžorný [-] ) – J. Křenek [-] , T. Horňák [-] , M. Křenek [-] , L. Sloboda [-] – R. Kocúr [-] , M. Šnyta [-] (61. P. Třeštík [-] ) –

K dalšímu utkání 1B třídy sk. C zajížděla Baška ke svému utkání tentokrát v neděli. Takže znala výsledky svých soupeřů v tabulce. Sobotní výsledky byly poměrně překvapivé, neboť týmy z čela tabulky prohrály, bodovaly týmy ze spodních pater tabulky, proto musela Baška ve svém utkání také bodovat, aby si udržela kontakt s prostředkem tabulky. Soupeřem Bašky byl tým Interu Petrovice, kterému se na jaře moc nedaří, nicméně v případě výhry by přeskočili Bašku v tabulce.

Nejlepší střelec soutěže otevřel skóre
Baška nastoupila v rozestavení 4-4-2, kdy v útoku působila dvojice Kocúr – Šnyta. První velkou příležitost utkání měla Baška. Když se po autu z levé strany dostal míč v šestnáctce až k volnému Šnytovi, ten ovšem svou střelou domácího gólmana nepřekoná, protože jeho střelu vyráží nad branku na rohový kop. Hráčům při kombinaci trochu vadí nerovný terén a také tvrdý podklad s mokrou trávou dělá hráčům problémy při pohybu a přesnosti přihrávek. Domácí se snažit hrát na rychlé protiútoky, kdy se snaží středoví hráči Czyž a Brzóska nacházet útočníky. Baška je při střelbě aktivnější. Ve 22. Minutě se ještě zastřeloval bašťanský kanonýr Kocúr, když jeho střela orazítkovala břevno, další střely přišly ve 28. a 30.minutě, ale také gól ještě nepřinesly. Jeno rohové kopy, přičemž při druhém se nedomluvil Horňák s Baranem na zadní tyči, takže skóre zůstává neměnné. Domácí si vytvořili největší příležitost ve 34. Minutě, když se dostane za obranu z Bašky domácí útočník, udělá kličku i vybíhajícímu brankáři Michálkovi, ale dostává se díky výbornému vyběhnutí Michálka do strany a jeho střela na branku už nemá potřebnou razanci, takže před brankovou čárou stačí brankář Michálek míč chytit. Do šaten se přeci jen skóre změní a to ve prospěch Bašky. Ve 41.minutě vyšle Jakub Křenek po levé straně nabíhajícího Slobodu, ten zatáhne míč do šestnáctky, který pak předloží na pětku, tam vbíhá s domácím obráncem Kocúr a míč se dostane za záda domácího brankáře Chmelaře.

Utkání zlomila famózní osmiminutovka
Druhý poločas začala opět lépe Baška a po zbytek utkání měla vše ve své režii. Začátek druhého poločasu přinesl hned dvě velké příležitosti. V té první nedokázal přesně zakončit svůj průnik Kocúr, když se snažil přelobovat vyběhnutého brankáře Petrovic, o pár minut později se po levé straně prodral Sloboda a jeho přihrávka do šestnáctky byla trochu delší, takže ji už Kocúr nedostihl. Další obrovskou šanci Bašky měl Šnyta, který využil nepřesnosti domácích obránců a šel sám na brankáře domácích. Své sólo, ale nedokázal využít, když prováhal okamžik střely či následné kličky. Domácí se nadále musí bránit protiútokům Bašky. V 60.minutě vybojoval ve středu hřiště míč Klus, následně nahrál rozběhnutému Slobodovi , který svůj průnik zleva do šestnáctky zakončil střelou, která skončila v brance a Baška jde do vedení 2:0. Následující minuty patřily dnešnímu oslavenci Kocúrovi, který oslavil své 27 narozeniny dalšími 2 brankami, kterými završil svůj hattrick a upevnil si vedení v tabulce střelců 1B třídy sk. C, když vstřelil už 26 branek. Branka na 3:0 padla po krásné přihrávce Jakuba Křenka za obranu, kde si míč převzal Kocúr a zavěsil. Čtvrtou branku opět po svém průniku zakončil Kocúr. Škoda je, že Baška nepohlídala po jedné akci domácích na zadní tyči Filípka, který hlavičkou k tyči pokazil možnost vychytané třetí nuly v řadě brankáři Michálkovi. V 75 minutě musel střídat pro zranění Michal Lys, snad to nebude nic vážné a bude v dalších utkáních k dispozici. Na hřiště se tak dostal i Ondřej Hušťa, který mohl přidat pátý gól Bašky, když v závaru před domácí brankou neprostřelil brankáře domácích. Nakonec se ale dočkal a skóre zápasu uzavřel pátým gólem Bašky, když míč za obranu dopravil kolem vyběhnutého brankáře do branky.

Ohlasy k zápasu

Tomáš Bugna – předsedaBaška tak splnila dnes svůj cíl, bodovala za tři body a nechala soupeře v tabulce za sebou. Udržela si 9. místo a bezprostřední kontakt s týmy před ní.