18. 6. 2024

Dakar team na TJ Interu Petrovice


Dne 27. září 2020 krátce před polednem v 11 hodin dorazil do areálu hřiště Tělovýchovné jednoty Internacionál Petrovice Loprais HE3DA Dakar team, který zde představil pro občany naší obce své závodní soutěžáky.

Po krátkém přivítání se slova ujal náš známý bývalý závodník Karel Loprais a poté současný náš úspěšný závodník Aleš Loprais. Ten všem přítomným představil své závodní vozidlo zn. Praga, umožnil každému návštěvníkovi pokochat se vybavením kabiny svého závoďáku, pokochat se výhledem z tohoto vozidla. Vybavení kabiny se velmi podobalo kabině velkého letadla, kde je spousta budíků, spousta přepínačů.

Následovala krátká beseda s oběma účastníky Dakaru, kdy oba závodníci velmi ochotně odpovídali na všechny otázky přítomných účastníků, ochotně také pózovali při focení, a nakonec se všem žadatelům i podepsali.

V závěru celé akce byl představen budoucí projekt, kdy se společně s firmou HE3DA chystají postavit zcela nový soutěžní automobil. Ten soutěžák nebude ale jezdit na naftu, bude postaven jako elektromobil. Již tuto sezónu už ale bude fungovat na Dakaru jako doprovodné vozidlo teamu Aleše Lopraise nákladní vozidlo postavené firmou HE3DA. Toto vozidlo bude jednak poskytovat servis Aleši Lopraisovi, jednak už se budou testovat nové součástky a nové systémy pro stavbu nového závodního elektromobilu.

Setkání s Karlem Lopraisem a Alešem Lopraisem bylo velice zajímavé a příjemné. Chtěli bychom jím tímto poděkovat a popřát do budoucna velké úspěchy v tomto sportu.

 Radomír Horák, TJ Inter Petrovice