ŽK: 5. F. Filipek , 56. M. Brzóska , 76. J. Martikán – 62. J. Vlček , 67. J. Kubiš , 68. J. Vondrák , 72. J. Wojtas , 77. J. Swaczyna.
Rozhodčí: KOTAS Adam – CHÝLEK Martin, MACHALA Petr.
150 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

F. Krótki [-] – P. Horák [-] (64. D. Buřík [-] ) , D. Filipek [-] , F. Filipek [-] (86. N. Ferenz [-] ) , P. Czyž [-] , R. Madecký [-] (83. P. Pavlica [-] ) , M. Brzóska [-] , D. Volný [-] , P. Fic [-] , S. Varga [-] , J. Martikán [-]

K. Vykydal [-] – J. Kubiš [-] , J. Ganobčík [-] (56. D. Pisarčík [-] ) , M. Koschny [-] , R. Lobodinský [-] , N. Chalkidis [-] (80. K. Lubojacki [-] ) , J. Wojtas [-] , L. Koník [-] , J. Vlček [-] (80. F. Hruška [-] ) , J. Vondrák [-] (68. J. Mikšovič [-] ) , J. Swaczyna [-]

Věřňovičtí fotbalisté zvládli důležitý duel 18. kola, ve kterém vyhráli na hřišti Interu Petrovice 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodla až standardní situace ze závěru zápasu. Sedm minut před koncem se prosadil hlavou Wojtas a korunoval další povedený výkon vítězným gólem. Zelenobílí se tak po ztrátě 6 bodů z Oldřichovic i Sedlišt přiblížili vršku tabulky.

Bojovný zápas
Ve Věřňovicích vládla po minulém kole spokojenost, protože tým od řeky Olzy konečně na jaře vyhrál a dokonce udržel čisté konto. Na Interu panovala ještě o něco veselejší nálada, petrovický celek totiž vyhrál hned dvakrát za sebou a vyhoupl se do středu tabulky. Ne však klidného, protože tabulka je nesmírně vyrovnaná a náskok na předposlední příčku byl jen čtyřbodový.
Už v páté minutě chtěli domácí kopat penaltu, ale Filip Filipek dostal pouze žlutou kartu za filmování. Hrál se velmi vyrovnaný zápas, o něco nebezpečnější však byli hosté. Z voleje pálil nebezpečně J. Kubiš, ale pouze do boční sítě. Přímý kop Lobodinského z velké dálky letěl skvěle, ale pouze protáhl domacího brankáře Interu Filipa Krótkiho. Domácí zahrozili Czyžem, ale jeho prudký centr pouze proletěl malým pokutovým územím. Poločas tak skončil bez branek.

Wojtas rozhodl v poslední desetiminutovce
I ve druhém dějství pokračovala vyrovnaná bojovná bitva. Důkazem toho bylo i sedm udělených žlutých karet. Minimum šancí provázelo i druhý poločas a zdálo se být jasné, že zápas rozhodne jediná branka. A skutečně tomu tak bylo. V 83. minutě dostal míč za záda Krótkiho po rohovém kopu Wojtas a vstřelil jediný gól zápasu. Za dvě minuty však mohl srovnat Czyž, který využil nedorozumnění ve věřňovické obraně a rychlého autu. Z blízka ovšem trefil Vykydala, který tak zachránil své mužstvo a udržel čisté konto, které znamenalo tři body!
Minisérie Interu je tedy u konce, naopak věřňovičtí slaví druhou výhru a druhé čisté konto v řadě. V dalším zápase hostí zelenobílí Dětmarovice, Inter vycestuje do Oldřichovic.

Ohlasy k zápasu

Jakub Kubiš
: Jsem rád, že jsme zvládli další těžký a velice vyrovnaný zápas. Bylo minimum šancí na obou stranách a už o poločase jsme říkali, že to zřejmě bude o jednom gólu. Bohudíky, že jsme ho dali my. V závěru nás ještě zachránil brankář Viki (Kamil Vykydal), když dobře vyběhl a v tutovce vychytal Czyže. Doufám, že naše série bude pokračovat, čeká nás však kupa těžkých zápasů!