Branky: 12. D. Chmelař , 40. D. Volný , 48. D. Chmelař

Rozhodčí: HOŠEK Jiří – BYSTROŇOVÁ Eleanor, JANTOŠ Milan (N).

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

TJ Sokol Hnojník
B. Kreželok [-] – D. Pieszka [-] (73. T. Jantoš [-] ) , M. Klus [-] (56. J. Lachowicz [-] ) , Š. Grochal [-] (62. V. Rakus [-] ) , J. Hradil [-] , L. Molin [-] (46. K. Maceček [-] ) , P. Příborský [-] , J. Rusnok [-] , J. Kozel [-] , P. Rusz [-] , L. Brzuchanski [-]

P. Chmelař [-] – P. Pavlica [-] (74. M. Petr [-] ) , P. Czyž [-] , P. Horák [-] , D. Volný [-] , J. Martikán [-] , D. Chmelař [-] (87. D. Stemon [-] ) , O. Klaban [-] , J. Antolík [-] (62. R. Dvořák [-] ) , M. Brzóska [-] , P. Fic [-]

V dalším kole fotbalové krajské soutěže zajížděli muži Internacionálu Petrovice na hřiště TJ Sokol Hnojník. V loňské sezoně dopadly vzájemné duely ve prospěch Interu, ale v jakém rozpoložení obě mužstva k zápasu nastoupí, ukáže odehraných 90 minut. Hnojníku totiž vyšel start do sezony a po dvou zápasech, měl na svého soka plný 6-ti bodový náskok.

Inter byl v první půli lepším týmem
Hnojnická pohádka skončila už ve třetím kole, jelikož chyběla řada opor a v průběhu zápasu se připojil kanonýr Maceček. Navrátilec z Těšína Martin Klus, ten nenavlékl brankářské rukavice, ale při absenci hráčů se postavil na hrot útoku.
Inter začal zápas ostře, už ve druhé minutě měli Czyž a Horák po gólové šanci, ale vychytal je Kreželok. První střelecký pokus za domácí vyslal v sedmé minutě Příborský, ale brankář hostů Chmelař nemusel zasahovat.
Ve 12. minutě Hnojník po vhazování a ztrátě, přišel smrtící brejk Interu. Chmelař otevírá skóre utkání 0:1. V 17. minutě mohlo být srovnáno, ale Brzuchanski zatím ještě na podzim neobul střelecké kopačky. Ani Hradil z dobré pozice ve 37. minutě nesrovnává a přichází trest, Volný zvyšuje pět minut před přestávkou na 0:2 a tak končí i poločas utkání.

Rychlá trefa Chmelaře prakticky rozhodla
Do druhého poločasu trenér Blahuta přeskupil řady a věřil v zázrak. Kontaktní branka mohla přijít už ve 46. minutě. Maceček však po své samostatné akci finální přihrávku pokazil a hosté už ve 48. minutě zvyšují opět Chmelařem na 0:3. A bylo prakticky po zápase. Domácím hráčům nelze upřít snahu, do hry se postupně dostali Lachowicz, Rakus i mladíček Jantoš (15 let), ale na zvrat prostě neměli. Inter si tak proti Hnojníku, na kterého prostě umí, připsal první 3 body do nové sezony.

Ohlasy k zápasu

Martin Blahuta – trenérBylo mi jasné, že situace z Žukova se nebude vždy opakovat, to jsme byli úplně komplet, ale že budeme mít tolik ztrát, jsem nečekal. Už začátek utkání ukázal, že to dnes na body stačit nebude, sen o udržení neporazitelnosti se už do poločasu rozplynul. Snad plusové body získáme zpět už v Dětmarovicích, lehké to však nebude i proto, že nějaké ztráty budou pokračovat. Hostům blahopřeji k vítězství, bylo zasloužené!

Patrik Chmelař – hráčDo Hnojníku jsme jeli s tím si napravit reputaci po zpackaném první kole na hřišti Dobré. Bohužel jsme se museli obejít bez stoperského dua Sznapka a Lukosz. Místo nich byli Martikán a Brzóska, kdy tohle duo fungovalo na výbornou. Především jsme věděli, že na hřišti Hnojníku nebudeme moct hrát náš kombinační fotbal s ohledem na vyšší travnatý povrch, ale ani to nám nezabránilo k zisku 3 bodů a odlepení ze spodních pater tabulky. V úterní dohrávce přivítáme Sedliště, proti kterému budeme chtít navázat na vítězství.