Branky: 12. P. Horák – 5. F. Kux , 70. J. Janovský , 79. B. Kotula.
ŽK:38. F. Kux , 83. A. Stuchlík , 89. T. Wojtyna.
Rozhodčí: MACHALA Petr – CHÝLEK Martin, BORÁŇ Tomáš.
320 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY
D. Stemon [-] – R. Madecký [-] (46. M. Kačinsky [-] ) , M. Konderla [-] , R. Dvořák [-] , J. Martikán [-] – J. Sznapka [-] , P. Czyž [-] , D. Štastný [-] , M. Brzóska [-] , P. Mrózek [-] (74. D. Chmelař [-] ) – P. Horák [-] –

T. Lincer [-] – M. Urbaník [-] , J. Pietrasz [-] , R. Kubját [-] , F. Přichystal [-] – T. Wojtyna [-] (62. B. Kotula [-] ) , J. Janovský [-] , A. Ševčík [-] (62. S. Ryt [-] ) – A. Stuchlík [-] , F. Kux [-] (89. F. Kulich [-] ) , D. Pastušek [-] (46. J. Lukáš [-] ) –

Deset let. Přesně tak dlouhé bylo čekání na návrat mužstva Horní Suché do 1.A třídy. Poslední krok k postupu úspěšně udělali muži na hřišti Interu Petrovice, kde zvítězili poměrem 1:3 za skvělé podpory početné skupiny hornosušských fanoušků. Druhé Raškovice ztrácí před posledním kolem na Horní Suchou 3 body a vzhledem ke vzájemným zápasům už je nemohou přeskočit.

Padly dvě brzké branky

Utkání hrané za skvělé atmosféry, o kterou se postaraly tábory fanoušků obou týmů, začalo tlakem Sušanů. Ten vyvrcholil v páté minutě vedoucí brankou Kuxe, který po průnikové přihrávce Janovského propálil domácího brankáře – 0:1. Sušané se vstřeleným gólem se uklidnili až příliš, a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Po rychlé akci po straně překonal Lincera domácí útočník Horák – 1:1. Vedení mohl Sušanům vrátit po rohu Kubját, ale z hranice malého pokutového území trestuhodně přestřelil. Následně se do dvou samostatných úniků dostal Kux, ale v obou případech jej zastavil praporek pomezního rozhodčího. Důrazný Inter v prvním poločase Sušanům toho více nedovolil, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Sušané proměnili postupový mečbol

V úvodu druhého poločasu se dostal do ojedinělého úniku domácí útočník Horák, kterého na poslední chvíli zastavil obranným zákrokem Pietrasz. Sušané pak měli územní převahu, ale nedokázali si vytvořit větší šance. A tak si v 70. minutě vzal slovo Janovský a jako správný kapitán nasměroval krásnou střelou z dvaceti metrů do šibenice Suchou do A třídy – 1:2. Razítko na postup pak dal Kotula, který po centru Ryta překonal domácího brankáře – 1:3. Utkání se následně už jen dohrávalo, a tak si Sušané dokráčeli pro zasloužené vítězství jak v utkání, tak i celé soutěži.

Zdeněk Menoušek – asistent trenéraV první půli jsme byli hrozně nervózní a laxní. Ve druhé půli jsme přidali a šli jsme si pomalu, ale jistě za vítězstvím. Dali jsme 2 góly a dalších minimálně 5 šanci ještě zahodili. Takže zasloužené vítězství.