15. 4. 2024

Inter si veze 3 body z Mostu u Jablunkova

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2021/2022, 18. kolo, so 16. 4. 2022, 16:00

 

 TJ Sokol Mosty u Jablunkova

 

TJ Internacionál Petrovice

1:7
(1:3)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 17. J. Gazur – 4. D. Štastný , 21. D. Chmelař , 35. R. Szkuta , 50. P. Czyž , 56. P. Czyž , 73. R. Madecký , 77. P. Czyž
ŽK: 26. F. Malik , 50. J. Kotek , 55. O. Jochymek – 55. R. Szkuta
Rozhodčí: TOMAI Martin – BABOŠ Jozef, PÍSEČNÝ Lukáš. 
50 diváků


⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

TJ Sokol Mosty u Jablunkova:
J. Kotek [-] – D. Frola [-] , P. Kufa [-] , I. Lýsek [-] , O. Jochymek [-] , P. Šafařík [-] , M. Turek [-] , M. Samiec [-] (79. Š. Nieslanik [-] ) , F. Malik [-] (70. F. Žídek [-] ) , L. Bednár [-] , J. Gazur [-] (70. A. Puczok [-] )

TJ Internacionál Petrovice:
P. Chmelař [-] – M. Konderla [-] (60. J. Zarzycki [-] ) , P. Czyž [-] , D. Pavlica [-] , D. Chmelař [-] , D. Štastný [-] , R. Szkuta [-] , J. Sznapka [-] , P. Fic [-] , P. Lukosz [-] , J. Wodecki [-] (70. R. Madecký [-] )


Do Mostu, kde týmy těží body snadno jako havíři na Karvinsku v nejlepších dobách, přijel petrovický Internacionál. Tým, který ještě před jarní částí držel krok s nejlepšími si rozhodně hodlal po nepovedeném startu do jarní části zlepšit renomé a vyfárat si další tři „povinné“ body do tabulky. Inter dorazil do Mostu opravdu notně oslaben a do základní sestavy se i proto vešel například jeden z trenérů – Wodecki.

Na rychlý gól domácí ještě alespoň odpověděli
Internacionál odjížděl do Mostů s osmi volnými místy na sedadlech v autobusu. Sedadla nechal volné Patrik Mrózek, Jaroslav Martikán, Marek Brzóska, Marka Kačinského, ostrostřelce, který stále na jaře mlčí – Petr Horák a defenzivní pilíře Ondřej Klaban s Dominikem Stemonen. Vše hráči, kteří by potencionálně mohli naskočit do základní jedenáctky. Do sestavy se tedy přes osm absencí dostal i jeden z trenérů – Wodecki. Mosty naopak nastoupily v klasické sestavě, kdy se do brány postavil opět Kotek, který tedy nahradil zraněného dlouhána Jopka. Sestava domácích jinak byla víceméně beze změn.
Domácí celek byl od prvopočátku pod enormním tlakem, který Inter korunoval rychlou vedoucí brankou. Už ve 4.minutě se prosadil Daniel Šťastný po rohovém kopu. Hosté byli nadále aktivní, střeleckými pokusy se uvedli v rychlém sledu za sebou Konderla, Chmelař Denis, Czyž, Szkuta a v neposlední řadě opět Šťastný. Kotka držela nejen branková konstrukce, ale i občas dávka štěstí.

V 17.minutě přišel blesk z čistého nebe, když domácí Jan Gazur podle asistenta na pomezí nestál v ofsajdu a k překvapení všech obránců Interu postupoval sám na Patrika Chmelaře. Toho obstřelil a padesátka domácích skalních fanoušků si konečně zajásala gól – 1:1. Radost na domácí tribuně netrvala dlouho. O pouhé 4 minuty později jí zchladil Denis Chmelař. V pádu zakončil spolupráci kreativního dua Wodecki – Sznapka a zvýšil na 1:2. Přihlížející obecenstvo si však na další gólový příděl muselo počkat až do 35.minuty, kdy byl odpískán přímý volný kop po faulu na Davida Pavlicu. Exekuci provedl hostující Szkuta náramně 1:3.
V tlaku na bránu hostí nepolevili a na domácí dále tlačili. Vzešly z něj další šance. Jednu z nich měl Konderla. Ten z otočky na hranici vápna se prezentoval skvělou tvrdou ránou na Kotka, který však jeho ránu vyrazil. Hráči Mostu se i tak nevzdávali a snažili se na branku hostí utočit. Jenže proti byla skvěle hrající obrana, a také brankář hostů Patrik Chmelař, který měl i dobře postavené tyče. Do poločasu se pak nic výraznějšího nedělo a stav se taky nezměnil.

Hattrick Czyže
Pokud diváky gólově první polovina zápasu nenudila, tak ta druhá musela obzvláště bavit. Hlavně příznivce petrovického Interu, který si otevřel střelnici. Hattrickem se zaskvěl kapitán Czyž. Ale pojďme popořadě.
Do rozloženého celku Mostu zasadil další tvrdý úder právě, již zmíněný Petr Czyž, který využil centru od Fice 1:4. Psala se 50.minuta duelu. Tato branka měla ještě dohru v podobě žluté karty pro domácího gólmana Kotka, jenž hostujícího kapitána při zakončení podrazil. Czyž dal o šest minut zavzpomínat na podzimní část, ve které byl Inter jasně nejofenzivnějším celkem soutěže a pas Denise Chmelaře zakončil bezchybně – 1:5.
V 60.minutě odstoupil Konderla, který toho měl plné kecky a nahradil jej Zarzycki, který se podíval na hřiště po roce. V 70.minutě si poranil stehenní sval, a jak to bývá ve výkonnostním fotbale, když chybí pár hráčů, tak na střídání zbyl už jen brankář Radim Madecký. Ten zraněného trenéra vystřídal do pole. V 73.minutě se Madecký stal dalším hrdinou svého celku. Střídající Zarzycki mu naservíroval míč za obranu a hrající brankář si zkušeně vychutnal bezmocného Kotka – 1:6. Demolice Mostu u Jablunkova pokračovala o 4.minuty později, kdy poslední dynamit do brány Kotka vhodil Petr Czyž a uzavřel gólový účet na 1:7, když využil aktivity střídajících hráčů Zarzyckiho a Madeckáho.

Ohlasy k zápasu

TJ Internacionál Petrovice:
Denis Chmelař: Odjížděli jsme do Mostů bez 8 hráčů, kteří jsou zmiňováni výše. V tomto zápase jsme se už potřebovali, střelecky i bodově prosadit po prvních dvou odehraných kolech, které jsme zpackali a ztratili kontakt se špičkou tabulky. I když jsme zajížděli na hřiště posledního celku naší soutěže a nechtěli jsme nechat nic náhodě a do zápasu jsme šli s pokorou a chutí, chtít naplno bodovat a střelecky se konečně prosadit, což se nám i povedlo. Tyhle body bereme všemi deseti. Teď nás v příštím víkendu bude čekat celek Hnojníku, který je za námi o pár bodů, a kterému se budeme chtít bodově vzdálit