CANIS I.B třída mužů sk. C, 2021/2022, 25. kolo, so 04.06. 2022, 17:00

TJ Internacionál Petrovice

6:0
(3:0)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 23. M. Konderla (vl.) , 24. J. Kovács , 43. J. Kovács , 60. J. Kovács , 75. D. Krejčok , 82. J. Kovács.
ŽK: 39. R. Krischke – 52. J. Sznapka , 70. P. Mrózek.
Rozhodčí:  IVANSKÝ Lumír, TABÁŠEK Kamil, LEVINGER Milan.
30 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

FK Sedliště
O. Šokala [-] – D. Krejčok [-] , M. Krejčok [-] (74. V. Durak [-] ) , Z. Piekarczyk [-] (62. R. Krištof [-] ) , K. Šebesta [-] (77. D. Kaloč [-] ) – M. Hammer [-] , K. Jiříček [-] (74. J. Pohludka [-] ) , J. Kovács [-] , R. Krischke [-] – T. Kusak [-] (62. F. Adamus [-] ) , T. Majer [-] –

D. Stemon [-] – J. Sznapka [-] , P. Fic [-] , D. Štastný [-] (46. P. Krišťák [-] ) , P. Czyž [-] – P. Horák [-] , R. Dvořák [-] (65. N. Ferenz [-] ) , D. Herman [-] (65. D. Mácha [-] ) , P. Mrózek [-] , M. Brzóska [-] – M. Konderla [-] –

Fotbalisté petrovického Internacionálu zavítali na hřiště v Sedlišti. Ty prožívají docela povedené jaro, kdy se díky solidním výsledkům odpoutali od spodní části tabulky a bojují o konečné umístění v nejlepší osmičce. Nemalou mírou tomu pomohl i návrat Dominika Krejčoka, který společně s Janem Kovácsem vytvořili obávané duo. Když nastoupí oba tito hráči, mohou se Sedliště rovnat prakticky s kýmkoli. Pro tento duel byli opět oba hráči k dispozici a na výsledku se to projevilo. Petrovickému Interu navíc scházelo brankářské duo Chmelař – Madecký.

Vše načal vlastní gól

Trenér domácích Onufer měl k dispozici, jak už bylo zmíněno proti utkání v Hnojníku oba elitní útočníky Kovácse a Krejčoka. V opačném rozpoložení měl složení kádru trenér Wodecki, kterému chyběli brankáři číslo 1 i 2, tedy Patrik Chmelař a Radim Madecký. I proto musel do brány Dominik Stemon. K utkání nebyl připraven zasáhnout ani bratr Patrika Chmelaře, opora záložních řad Denis Chmelař. Dále z nejrůznějších důvodů nemohli nastoupit Kačinský, Szkuta, Klaban nebo Pavlica. Inter rozhodně zaujal složením ofenzivní dvojice. Nejmenšího hráče na hřišti Horáka doplnil na hrotu ten suverénně nejvyšší – přes dva metry vysoký Konderla. Vyběhnout do zápasu s kapitánskou páskou mohl kapitán Petr Czyž, který i přes drobné zdravotní potíže, které mu komplikovaly jarní část, byl tedy připraven a alespoň on, tak zmírnil vrásky na čele trenéra Wodeckého.
Úvodní minuty utkání byly spíše oťukáváním co, který hráč druhému vlastně dovolí. Opticky na míči byli o něco aktivnější hosté, kteří při pohledu na umístění v tabulce platili za drobného favorita utkání. V úvodních minutách se nic zásadního nedělo i zásluhou dobře fungující defenzivy domácích, která pracovala na výbornou a hosty do ničeho vážnějšího nepouštěla.

A tedy první vážnější situace se zhostili domácí, když Majer zahrával trestný kop ve 23.minutě, který posadil na hlavu nejvyššího hráče na hřišti Konderly, který nechytatelně zavěsil, bohužel do vlastní brány a poslal tedy domácí celek do vedení 1:0. Než se hosté stihli oklepat z vlastního gólu, už prohrávali 2:0, když pouhých 18 vteřin po rozehrání utekl Kovács obraně, která po vyjetí stopera s míčem zanechala průchod jako vrata do stodoly a své sólo proměnil ve svou první branku v utkání.
Opaření hosté se sice snažili, ale domácí defenziva, až na drobné chybičky pracovala precizně. Asi nejvážnější šanci prvního poločasu si hosté vypracovali ve 30 minutě, když se za domácí obránce dostal Horák, ale vyběhnuvšího Šokalu nedokázal překonat.
Ve 43. minutě vyšel domácím další rychlý brejk, tentokrát v podání Krejčoka, který tváří v tvář gólmanovy místo zakončení ještě předložil míč před prázdnou branku Kovácsovi. 3:0.

Show Jana Kovácse

Do druhé půle vyběhli hráči Internacionálu s cílem, co nejdříve vsítit kontaktní branku. To se jim téměř povedlo, kdy po rohovém kopu na zadní tyči vyplaval zcela osamocený Sznapka, ale Šokala se stihl včas přemístit a jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Hosté se kombinační hrou tlačili do útoku, a hrozili především z rohových kopů.
V 60.minutě si hosté na půlce nepohlídali Krejčoka a po úniku stejně jako při třetím gólu volil místo zakončení přihrávku před prázdnou branku Kovácsovi.4:0. Za tohoto stavu sáhli oba trenéři ke střídání, v případě domácích to bylo i z důvodu zranění. V 75.minutě si útočníci vyměnili funkce a po tečovaném centru Kovácse se střelou z velkého vápna pod břevno zapsal mezi střelce i Krejčok. Poslední slovo měl však opět Kovács, který v 82.minutě využil chybnou rozehrávku Šťastného, sám před brankářem nezaváhal a uzavřel vysledek zápasu na 6:0.

Videozáznam celého utkání:
FK Sedliště vs. Inter. Petrovice

Ohlasy k zápasu

FK Sedliště
Tomáš MajerProti kvalitnímu soupeři jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů, podařilo se nám eliminovat nejlepšího střelce Interu Horáka a trestat chyby soupeře. Nyní to ještě bude chtít zopakovat předvedenou hrou v posledních dvou utkáních a nepokazit si závěr sezony.

Patrik ChmelařDo Sedliště jsme jeli bez těchto hráčů – karetní trest Patrik Chmelař, pracovní povinnosti Radim Szkuta, Jaroslav Martikán, Marek Kačinský, zranění Denis Chmelař, Ondřej Klaban, Petr Lukosz. Mysleli jsme si, že naše pozice v tabulce hráče Sedliště usměrní, ale opak byl pravdou dostali jsme pořádně ponaučení. Do tohoto zápasu jsme nešli s pokorou a úctou k soupeři a mysleli jsme si, že 3 body nám spadnou z nebe. Bohužel náš výkon, byl tak slabý, že neodpovídal týmu v první pětici. Trenéři Wodecki a Hanus museli i z důvodu absencí hráčů sáhnout po dorostencích. Hold, jak řekl jeden komentátor, fotbal nemá logiku. Tento víkend nás čeká první celek tabulky, kterého budeme chtít mermomocí obrat o body.