Inter venku vedl, ale po parádním obratu se radovali domácí z Dobré

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 2. kolo, so 13.08. 2022, 17:00

TJ Internacionál Petrovice

4:2
(0:1)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY
Branky: 58. P. Platoš , 81. O. Zícha , 86. O. Zícha , 89. F. Čapčuch – 23. S. Varga , 80. P. Horák
ŽK:
Rozhodčí: RAŽNÝ Jan, KREŽELOK Ondřej, KARCH Otakar.
53 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

M. Hanke [-] – J. Zicha [-] (77. M. Novák [-] ) , M. Pokorný [-] (46. T. Chodura [-] ) , M. Pohludka [-] (46. J. Plhal [-] ) , P. Platoš [-] – J. Filipčík [-] , O. Gryžboň [-] (89. D. Drexler [-] ) , K. Koloničný [-] (65. R. Foldyna [-] ) , J. Otipka [-] – F. Čapčuch [-] , O. Zícha [-]

D. Stemon [-] – P. Fic [-] , J. Sznapka [-] , P. Lukosz [-] (49. P. Chmelař [-] ) , O. Klaban [-] – P. Horák [-] , S. Varga [-] (69. R. Dvořák [-] ) , D. Volný [-] , D. Chmelař [-] – J. Furo [-] (78. D. Herman [-] ) , R. Madecký [-] –

K prvnímu utkání letošní sezony zajížděli naši muži Interu do Dobré, která se po šestileté odmlce představila opět v soutěžním utkání v rámci 1.B třídy sk. C. Hostující celek se v loňské sezoně umístil na 5. místě, kde parádně mu vyšla podzimní část, jenom škoda, že se v tom nepokračovalo i v jarní části. Vzájemná konfrontace v rámci tohoto kola byla pro oba celky velkou neznámou a obě mužstva vstupovali s cílem svého soupeře zaskočit.

První část zápasu zvládl lépe hostující tým
Domácímu trenérovi Zářickému pro úvodní utkání chyběly opory Filip Georgiovský, Petr Gryžbon, Tibor Račevký ani Ondřej Georgiovský, či Martin Sekanina v čele s kapitánem Dušanem Šmahajem.
Zápas byl v úvodu oboustranně opatrný, ale postupně začali hosté přebírat otěže zápasu do svých rukou. Ve 23.minutě Petr Horák po rychlém průniku po lajně naservíroval míč před bránu na volného Silvestra Vargu. A ten zblízka neměl problém poslat míč do sítě domácí branky.
Pro domácí tým byla to velká facka, díky které zatlačili svého soupeře, ale ke kýženému vyrovnání to nevedlo. Největší šance přišla ve 33.minutě, útočník Jan Zícha po centru ze strany si výborně zpracoval míč na prsa a z otočky však pálil nepřesně. Závěr prvního poločasu patřil hostům, kteří se usadili na útočné polovině Dobré a po obrovském závaru se nedokázali prosadit. Hráči odcházeli do kabin za stavu 0:1.

Rozhodla závěrečná desetiminutovka
Ve druhé půli domácí zabrali a přitlačili soupeře.   V 58. minutě přišla zasloužená odměna, po centru z přímého kopu se prosadil Petr Platoš, čímž dodal svému týmu na kopačky potřebnou dávku klidu.
Hráče z Dobré tato branka povzbudila a nadále pokračovali v dobývání hostující brány. Po několika šancích však přišla chyba domácího středního záložníka, kdy v 80’ minutě po jeho ztrátě míče se dostal do samostatného úniku Petr Horák. Svůj výborný výkon korunoval brankou na 1:2.
Domácí nesložili zbraně a hned o minutu později vyrovnali. Ondřej Zícha vyslal nádhernou střelu z 20 metrů, která zapadla přímo do šibenice interacké svatyně.
Dokonalý obrat zařídil o pět minut později tj. v čase 86:00 tentýž hráč. Šikovně si přehodil míč na levou nohu, vykopl a dostal domácí do vedení. V poslední minutě čtvrtou branku pro domácí po rohovém kopu dovršil šestnáctiletý Filip Čapčuch na koncových 4:2.

Ohlasy k zápasu

Matěj Hanke: Zápas jsme začali v naprosto pomalém tempu a byl pro nás ze začátku problém nacházet prostory mezi záložní a obrannou řadou Petrovic. Po poločase přišlo z naší strany herní zlepšení a i přes pozdní inkasovaný gól jsme zápas nakonec zvládli otočit, a to i díky dobré fyzické připravenosti. Zároveň nám tato výhra určitě pomůže mentálně i do dalších zápasů.

Patrik Chmelař: Do Dobré jsme jeli, jako k neznámému soupeři, který k nám sestoupil s vyšší soutěže. Věděli jsme, že to nebude jednoduché na hřišti Dobré. Do vedení jsme šli po 23 minutách hry, kdy jsme mohli přidat i další branky do poločasu, ale bohužel jsme v tom zklamali. V 80. minutě jsme šli do vedení na 2:1, ale bohužel jsme nezvládli poslední 10ti minutovku kdy jsme inkasovali hned třikrát a bylo hotovo. Ovšem musím poznamenat, že výkon hlavního sudího byl daleko pod úrovní naší soutěže, ovšem na něj se nemůžeme vymlouvat, jen jsem to chtěl konstatovat. Musíme se z toho oklepat a doma vyhrát a napravit si reputaci.

Sestřih zápasu můžete shlédnout : TJ Sokol Dobrá versus TJ Inter. Petrovice