Interu ani druhý zápas jarní soutěže nevyšel…

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 16. kolo, so 01.04. 2023, 15:30

TJ Internacionál Petrovice

4:1
(2:1)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 13. T. Hammer , 40. O. Mokroš , 63. P. Mojžíšek , 85. O. Mokroš – 22. M. Brzóska.
ŽK: 75. T. Sekanina – 57. J. Martikán , 87. P. Fic.
Rozhodčí: CHMIEL Marek – REVAJ Jakub, NITRA Jakub.
120 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

FK Sedliště
D. Majer [-] – T. Hammer [-] , M. Merta [-] , K. Šebesta [-] (70. M. Krejčok [-] ) , P. Mojžíšek [-] (70. R. Papřok [-] ) , R. Vlček [-] (70. R. Krpel [-] ) , T. Sekanina [-] (86. T. Majer [-] ) , K. Jiříček [-] , O. Mokroš [-] , J. Pohludka [-] , M. Hammer [-]

P. Chmelař [-] – J. Sznapka [-] , M. Petr [-] (75. D. Buřík [-] ) , P. Fic [-] , D. Volný [-] , S. Varga [-] , M. Brzóska [-] , P. Czyž [-] , J. Antolík [-] (67. D. Herman [-] ) , J. Martikán [-] , P. Horák [-] (62. D. Filipek [-] )

Poprvé před domácím publikem se v této části sezony předvedli hráči FK Sedliště proti Interu Petrovice, který v minulém kole podlehl 1:4 na domácím hřišti Dobré.

Zajímavou první půli rozhodl domácí Mokroš
V pozměněné sestavě oproti zápasu v Horním Žukově vstoupili do zápasu proti Interu aktivněji, když již ve 2. minutě Mojžíšek přihrál před bránu na Mertu, ale ten na  míč nedosáhl. Po rohu Sekaniny v 5. minutě Mojžíšek hlavičkoval opět pouze vedle. Jen krok chyběl Vlčkovi po přihrávce Mokroše, aby ohrozil bránu hostujícího brankáře. Hosté poprvé v zápase pohrozili v 11. minutě, kdy se po faulu Pohludky do míče z cca 30 metrů opřel Volný, ale krásnou ranou trefil pouze tyč. Domácí se z prvního gólu radovali ve 13. minutě, to míč vybojoval Šebesta a přihrál na Tomáše Hammera, který se štěstím překonal hostujícího brankáře Chmelaře. Vyrovnat se hostům povedlo ve 22. minutě, když hlavou po rohovém kopu zakončil Brzóska. Po 5 minutách domácí Vlček nacentroval před bránu, ale míč skončil pouze za brankovou čárou v autu. Z následného rohu nebyla brána hostů ohrožena. Bez výraznějšího ohrožení hostujícího brankáře skončil také pokus Sekaniny, který se k rozehrávce dostal poté, kdy byl faulován. Ve 38. minutě prokličkoval domácí obranou Czyž, ale finální přihrávka skončila v zámezí. Druhého gólu domácích předcházela přihrávka Merty před bránu, která byla hosty sražena do autu, k rohovému praporku se postavil  Tomáš Hammer, a přesným kopem našel na zadní tyči Mokroše, který hlavou upravil skóre na 2:1. O 2 minuty později zatáhl míč od poloviny hřiště Sekanina, přihrál před bránu, ale Mojžíšek odražený míč poslal vysoko nad bránu hostů. Hosté se ještě v závěru prvního poločasu snažili vyrovnat, ale bez úspěchu, poločas tak skončil  2:1.

Ve druhé půli se prosazovali pouze domácí
Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, již ve 48. minutě Czyž přihrával na své spoluhráče před bránu, ale hlavou zasáhl domácí Jiříček a míč odvrátil na roh. Po faulu na Mojžíška, nasměroval Sekanina míč na zadní tyč, ale hosté odvrátili na roh. Z následného rohu  se hlavou snažil skórovat Jiříček, ale jeho pokus na brankové čáře hostující brankář chytil. Po nedorozumění v obraně domácích a nevydařeném odkopu domácího brankáře se k míči dostal hostující Brzóska, ale jeho střela skončila nad bránou. Následujících 10 minut utkání se domácí snažili přidat další branku, ale veškeré pokusy končily špatnými přihrávkami nebo na kopačkách hostů. Štěstí na jejich stranu se přiklonilo až v 63 minutě, kdy se trefil Mojžíšek, a skóre upravil na 3:1. Hosté se snažili nepříznivý stav změnit, ale jejich šance podobně jako u domácích končily v autu, respektive vysoko nad bránou domácích. Iniciativu tak opět převzali domácí. Nejprve těsně vedle mířil po úniku střídající Papřok. Stav utkání se měnil ale už o minutu později, kdy byl ve středu hřiště faulován Sekanina, po několika nahrávkách se míč nakonec dostal k Mokrošovi, který svým druhým gólem v utkání upravil na 4:1. O korekci nepříznivého skóre se hosté pokusili v úplném závěru utkání, kdy střídající Filípek zahrával roh, ale k dorážce se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Zápas tak skočil vítězstvím domácích 4:1.

Ohlasy k zápasu

FK Sedliště

Tomáš MajerJsem rád, že jsme i v prvním domácím utkáni dokázali naplno bodovat a nepokazili trenérovi oslavu 60. narozenin. K dalšímu utkání zajíždíme do Dětmarovic, ale i když jsou zatím na posledním místě, určitě to nebude snadné utkání.

Videozáznam celého zápasu :  FK Sedliště : Inter. Petrovice 1.4.23