Interu nevyšel závěr utkání a Dobrá si odváží tři body

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 15. kolo, ne 26.03. 2023, 15:00

TJ Sokol Dobrá

1:4
(1:1)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 43. P. Czyž – 24. M. Pokorný , 81. J. Filipčík , 87. O. Zícha , 89. O. Zícha
ŽK:  30. P. Lukosz , 80. J. Martikán , 85. F. Filipek – 50. D. Šmahaj , 68. M. Sekanina.
Rozhodčí: DYTKO Gustav – JANTOŠ Pavol, ŠERUDA Dominik.
56 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

P. Chmelař [-] – S. Varga [-] , M. Brzóska [-] , P. Czyž [-] , D. Chmelař [-] (58. F. Filipek [-] ) – D. Volný [-] , J. Martikán [-] , J. Antolík [-] (58. D. Buřík [-] ) , P. Lukosz [-] – P. Horák [-] , P. Fic [-] (81. D. Filipek [-] )

M. Hanke [-] – M. Pokorný [-] (70. J. Zicha [-] ) , K. Koloničný [-] (46. M. Sekanina [-] ) , D. Šmahaj [-] , P. Platoš [-] – O. Georgiovský [-] , P. Gryžboň [-] (78. F. Čapčuch [-] ) , J. Otipka [-] , J. Filipčík [-] , F. Georgiovský [-] – O. Zícha [-]

Internacionál Petrovice hostil v nedělní dohrávce úvodního jarního kola fotbalový klub TJ Sokol Dobrá. V souboji tabulkových sousedů se očekával vyrovnaný souboj, který se potvrzoval až do samotného závěru, kdy hosté rozhodli třemi brankami.

Na Pokorného branku zareagoval v závěru 1. poločasu domácí Czyž…
V prvním jarním kole zavítal do Petrovic tým z Dobré. Utkání sousedů z tabulky nabídlo souboj o velmi důležité body ve více než vyrovnané soutěži. V úvodní desetiminutovce se lépe rozjeli domácí. Po levé straně utekl Horák a jenom těsně minul bránu soupeře. Po dalším drobném náznaku se ke slovu přihlásili i hosté. Dobrý centr na přední tyč však nedokázal zakončit Pokorný. Ten si však chuť napravil o chvíli později. Po krásné přihrávce za obranu zaskočil brankáře na přední tyči a poslal muže z Dobré do vedení. Ti si do poločasové přestávky dokázali vytvořit další slušné šance, ovšem skóre se neměnilo. Ke slovu se tak znovu přihlásili domácí. Po individuální akci v pokutovém území se ranou na přední tyč prosadil Czyž a gólem do šatny se postaral o zajímavé pokračování utkání.

Rozhodla závěrečná desetiminutovka
Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější. Těžko by se hledala vyložená gólová šance. Za zmínku stojí střela Ondřeje Georgiovského ze vzdálenosti zhruba 10 metrů, ovšem zde perfektně zasáhl domácí brankář. V 81’ minutě měli hosté k dispozici přímý kop z hranice pokutového území. Perfektní signál na jehož konci byl kapitán Jan Filipčík znamenal změnu skóre na 1:2! Doberští nepřestali a hnali se za vítězstvím. V 87’ minutě se z dalšího přímého kopu nádherně prosadil Ondřej Zícha, který pokusem na přední tyč naprosto zaskočil domácího brankáře. Když se stejný hráč prosadil znovu v 89’ minutě, bylo rozhodnuto. Po bojovném utkání plném soubojů si tak hosté odvážejí všechny body domu do Dobré.

Ohlasy k zápasu

Patrik Chmelař – brankářDomácí utkání s Dobrou jsme vůbec nezvládli. Chtěli jsme doma uspět ale nehráli jsme jako tým, ale jako jedinec a na hře to bylo znát i na našich chybách, nevyjímaje mě. Musíme se z toho otřepat a v příští kole bodovat i když budeme mít soupeře z horních pater tabulky.

Jan Otipka – obráncePo kvalitní a náročné zimní přípravě byl cíl jasný, vstoupit dobře do jarní části soutěže a odvézt z Petrovic tři body. Jelikož je v Petrovicích menší hřiště, věděli jsme že to bude zápas plný osobních a hlavičkových soubojů, což se taky potvrdilo. Celkově jsme podali velmi koncentrovaný a zodpovědný výkon a trpělivou hrou se nám v závěru utkání podařilo prolomit střelecké trápení a nasázeli soupeři tři branky. Je potřeba v tomto nastavení zůstat po celé jaro a věřím, že nás tato výhra nakopne, a že konečně začneme v zápasech prodávat to, na co máme. Týmu Petrovic přeji do jarní části mnoho úspěchů.