CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 23. kolo, ne 21.05. 2023, 17:00

Slovan Horní Žukov

10:1
(4:1)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 8. D. Filipek , 10. P. Czyž , 32. P. Horák , 39. D. Chmelař , 47. D. Filipek , 51. J. Martikán (p.) , 65. R. Madecký , 70. N. Ferenz , 82. P. Czyž , 88. R. Madecký – 26. J. Bolec (p.).
ŽK: 23. D. Pieszka.
Rozhodčí: HERDA Tomáš – BOČEK Robin, PASTERČÁK Jozef.
80 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

P. Chmelař [-] – D. Filipek [-] (75. D. Herman [-] ) , D. Štastný [-] , M. Brzóska [-] (61. R. Madecký [-] ) , P. Horák [-] (46. D. Buřík [-] ) , F. Filipek [-] (70. J. Antolík [-] ) , D. Chmelař [-] (61. N. Ferenz [-] ) , P. Czyž [-] , J. Martikán [-] , D. Volný [-] , S. Varga [-]

M. Rachman [-] – J. Jelínek [-] – L. Kondziolka [-] (46. R. Gulis [-] ) , D. Podaný [-] , J. Bolec [-] – R. Vašek [-] , M. Křupala [-] – D. Podaný [-] (46. M. Chybík [-] ) , D. Pieszka [-] (38. O. Grohmann [-] ) , J. Andres [-] , J. Chybík [-]

Přímý souboj o 12. příčku se odehrál v Petrovicích, kde přijížděl nováček z Horního Žukova. Pro oba celky to byl souboj o 6 bodů a domácí, by v případě vítězství odskočili svému rivalovi na rozdíl pěti bodů. V případě Horního Žukova, šlo o možnost posunout se po tříbodovém přísunu právě před svého soupeře. Petrovičtí ovšem na nic nečekali a svého soupeře od úvodních minut zmáčkli.

Inter dal vzpomenout na produktivitu z loňské sezóny
Domácí kouč Bernatík udělal v sestavě oproti duelu s Vendryní jednu změnu, a to když Lukosze nahradil Daniel Šťastný. Hostující celek do základní sestavy opěr po čase zařadil i zimní akvizici Denise Pieszku, ovšem scházel jim zkušený Jiří Jelínek.
Inter na svého soupeře vlétl a už v 8.minutě svou aktivitu přetavil ve vedení. Volného křížný míč našel nabíhajícího Denise Filipka a ten se na dva doteky dostal k zakončení, které zapadlo za brankáře Rachmana 1:0. Uběhly dvě minuty a vedení bylo rázem dvoubrankové. Denis Chmelař rohovým kopem našel na zadní tyči hlavu Daniela Šťastného, který dlouhý míč vrátil zpět do ohně a Czyž bez strážce neměl problém míč dostat do sítě 2:0. Poté se několik minut odehrávalo utkání bez vážnější příležitosti.
Až do 26.minuty, kdy domácí Martikán fauloval ve vápně a pokutový kop si vzal na starost žukovský kapitán Jakub Bolec a poslal brankáře Patrika Chmelaře na opačnou stranu 1:2. Hostům ovšem zřejmě vadil těsný náskok soupeře, a tak pustili do akce Horáka jenž ve 32.minutě po pěkné akci zvýšil na 3:1. Aby toho nebylo málo, byl zde opět rychlonohý Horák který našel před prázdnou bránou Denise Chmelaře a ten zvýšil na 4:1.

Desítku završil Madecký
Do druhé půle už nezasáhl Petr Horák, jehož nahradil mladý Daniel Buřík. Druhou půli rozjeli petrovičtí ještě lépe, než tu první a skórovali už po dvou minutách hry. Poločasové skóre rozhýbal stejně jako úvodní část Denis Filipek, který zužitkoval prostrčený míč od Martikána a průnik z poloviny hřiště proměnil v 5 gól do sítě Horního Žukova.
V 51.minutě byl faulován ve vápně domácí Buřík a sudí ani v tomto případě neváhal nařídit penaltu. Tu si vzal na starost za domácí kapitán Jaroslav Martikán a střelou k tyči odčinil svou způsobenou penaltu z prvního poločasu a upravil skóre už na hrozivých 6:1. O pár minut později inkasovali hosté znovu, a to po střele Madeckého. 8. branku do sítě bezmocného Rachmana zařídil s úderem 70.minuty střídající Nikolas Ferenz, který propálil vše, co stálo míči v cestě. To stále nebylo vše a Inter bavil své fanoušky i nadále. Kapitán Czyž navyšoval v 81.minutě už na 9:1. O 7 minut později se rozhodl zasadit potupnou desítku na cestu domů žukovskému celku Madecký, který zaokrouhlil brankový účet utkání na skóre 10:1.

Ohlasy k zápasu

Patrik ChmelařPro nás tahle výhra a 3 body jsou velice důležité, navíc už jsme i potřebovali vyhrát po několika nezdarech. Musím vyzdvihnout celý tým, tahali jsme za jeden provaz a hráli skvěle a mě kluci pomohli tím, že jsem neměl víceméně žádnou práci vzadu (smích). Ovšem teď jdeme do zápasu s Lískovcem, který je za mě na jaro nejlepším týmem, určitě od nich budeme chtít odjet s bodovým ziskem.