25. 4. 2024

Nýdek na Interu navázal na povedený závěr podzimu 2021

Po podzimu 5. celek tabulky Inter Petrovice přivítal po zimní přestávce Nýdek. Hosté zažili povedený závěr ročníku a chtěli na poslední venkovní vítězné utkání v Hnojníku navázat prvním jarním duelem na hřišti nejofenzivnějšího celku soutěže.

Internacionál potvrzoval roli ofenzivního celku

Hosté přijeli už bez Lukáše Mendroka, který posílil Oldřichovice. Mezi další odchody z kádru můžeme jmenovat brankáře Davida Stacha, jenž ukončil činnost a jeho následovali Szmek a Stonawski. K těmto hráčům přičteme i absenci pro tento duel Puczoka a nové gólmanské jedničky Kantora. Jeho místo zaujal Michal Pinkava, který se vrátil do brány po třech letech.
Do samotného utkání vstoupili lépe domácí, kteří ostřelovali bránu soupeře ze všech stran. Za nejnebezpečnější můžeme označit střely či brejky Czyže a Konderly, které se bohužel neujaly pro radost domácích fanoušků. V 15. minutě trefili domácí břevno. Nýdek odolával tlaku. Nutno říct, že s notnou dávkou štěstí nakonec přeci jen kapituloval. V 31. minutě Martikán se trefil z přímého kopu na 1:0.

Domácí celek pomohl k obratu Nýdku

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Na bránu Nýdku se za stavu 1:0 pro Inter valila jedna střela za druhou. Brankář Pinkava si po třech letech opravdu zachytal a držel svůj celek v naději na bodový zisk.
V tlaku paradoxně domácímu Interu uškodilo střídání. Nejprve odešel ze hřiště Konderla, jeho nahradil Patrik Mrózek navrátilec po zranění. Tlak domácích polevil a hosté zahrozili z brejků. Jeden z nich proměnili nýdečtí ve vyrovnání. Lamacz předal míč na střed Spratkovi a ten vystřelil na brankáře Chmelaře. Ten míč v rukavicích neudržel a dostal se k dorážejícímu Szotkowskému, který to už měl jednoduché – 1:1.
O pár minut později se řítil sám na bránu domácích opět Szotkowski, po skvělém pasu se dostal za obranu. Nicméně i vlivem terénu mu střela nesedla.
Hosté se nakonec přeci jen dočkali obratu ve skóre. V 74.minutě se prosadil Příborský. Nutno říct, že s velkým přispěním domácího brankáře Chmelaře, míč dostal za brankovou čáru.

Ohlasy k zápasu

TJ Internacionál Petrovice
Patrik Chmelař: V první půli jsme měli smůlu na proměňování šancí, kdybychom je dali, do půle to mohlo být nejspíše 5:0. V tomhle zápase jsem já osobně 2x chyboval a připravil, tak své kluky o body na domácí půdě, což mě hodně mrzí a vyčítám si to, ale musím se z těchto chyb poučit, a jít k dalšímu zápasu s hlavou vztyčenou.

TJ Sokol Nýdek
Tomáš Spratek: První poločas na nás domácí nastoupili a vytvořili si několik slibných situací, které ztroskotaly většinou na gólmanovi Pinkavovi, kterému i dvakrát pomohla branková konstrukce. Terén byl těžký pro oba týmy. Kombinace byla složitá, protože míč měl nevyzpytatelný odskok, i když se dala přihrávka po zemi. První gól vstřelil z přímého kopu Martikán, trefil to krásné nad zeď, gólman byl bez šance. Potom jsme se osmělili my, ale do poločasu bez větší šance. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a kluci podali o hodně lepší výkon než v prvním poločase. Náš gólman podal vynikající výkon, i když se do branky postavil po dlouhé době, při absenci jedničky týmu.

Autor: Jakub Hradil