19. 4. 2024

Ohlasy : Inter odváží ze Staříče tři body

Rozjetý Inter Petrovice přijížděl posilněný o vítězství nad Oldřichovicemi na půdu Staříče. Než se domácí na hřišti seznámili s terénem, prohrávali 0:2. Dominantní nástup Interu v úvodních třech minutách rozmetal domácím naděje na dobrý bodový zisk.

Úvodní tříminutovka nalomila psychiku
Ti diváci, kteří zasedli na už opravenou tribunu později neviděli branku ze 30 sekundy, trefil se Brzóska, který dokonale využil kolmice za beky od Szkuty. Uběhly další dvě minuty a Smetanu v bráně Staříče překonal Kačinský. Ten se nejlépe zorientoval po zmatku ve vápně domácích. Stav 0:2 přivedl trenéra Blahutu k šílené zuřivosti, nejdříve to odnesly zahozené nosítka a poté střídačka.
Po odstoupení hostujícího kapitána Czyže, už v 15.minutě  a nastřeleném břevnu Smetanovy svatyně se domácí přece jen trochu z úvodního  šoku otřepali a kontaktní branku mohl ve 25.minutě vsítit Kaulinec, upaloval sám na bránu, ale brankář Chmelař zakročil famózně a vytěsnil nohou míč na roh. Kontaktní branku vstřelil po kolmé přihrávce Jukla, Martin Míček. Na ukazateli skóre svítí 28.minuta a stav 1:2. ve 30.minutě nuceně odstoupil petrovický Štastný, kvůli tržné ráně.
Konec poločasu přinesl skvělým fandům ze Staříče další nápor na srdce, to Jukl se fatálně ukopl a Dvořák přesně ve 45:00 zvyšuje na 1:3.
Další branky jsme bohužel neviděli
Domácí celek tentokrát druhý poločas odjezdil, ale kromě nastřelené tyče Míčkem a střely přes hlavu Juklem, si proti výborně hrajícím Petrovicím více šancí nevytvořili. I hosté se už spoléhali na kontrolu výsledku, podnikali jen brejky, které třeba bývalý hráč, Palkovic Silvestr Varga nedotáhl do gólového efektu.

Ohlasy k zápasu

FK Staříč

Martin Blahuta – trenérJeště, že jsem loni absolvoval operaci srdce, jinak by to semnou šlehlo. Zažil jsem ve fotbale už za ty roky hodně, ale prohrávat doma po necelých třech minutách 0:2, tak to je síla. Kdybychom zase zbytečně v závěru poločasu neinkasovali, mohlo to vypadat jinak, kdyby Míček netrefil jen tyč, kdybychom měli silnější lavičku, ale to je jen kdyby. Soupeř byl prostě lepší a vyhrál zaslouženě, ale cestu k vítězství jsme mu usnadnili až moc.

TJ Internacionál Petrovice

Vladimír Hanus – asistent trenéraNa zápas sme nastupuvali v nekompletnej zostave ,zranenia, choroba, práca po peknej disciplině celého mužstva sa výsledok dostavil, krásné 3 body. To je výsledok dobrého kolektivu, klobúk dolu od brankára až po maséra.