25. 4. 2024

Ohlasy po derby Interu a Lokomotivy Petrovice

Petr Horák režíroval výhru Interu Petrovice a k němu se přidali další střelci Petr Czyž, Patrik Mrózek a Denis Chmelař, kteří deklasovali Lokomotivu výsledkem 7:0.

První půle přinesla jen jednu branku
Jak je vždy zvykem, derby dvou klubů z jednoho města či obce, jsou vždy vyhrocená a dnes tomu nebylo jinak, derby mezi Interem a Lokomotivou přišlo zhlédnout na 300 fanoušků, což, jak je zvykem, takový počet je vždy na derby v této obci vítaný.
Celek Interu s hodně mladým a ambiciózním týmem, který v letošním ročníku bude chtít hrát někde na špici tabulky a pokud to půjde, tak případně postoupit o soutěž výš.
V dnešním utkání trenéři Wodecki a Hanus vsadili na mladé pušky což se jim vyplatilo a přineslo ovoce. Fanoušci Interu mohli vidět dvě nové akvizice, které během přestupového období přišly, a to jak ostříleného mazáka v obraně Petra Lukosze, tak i mladou pušku Patrika Mrózka, který nastoupil na hrotu.
Odvěcí rivalové si nehodlali dát nic zadarmo, ale bohužel hráči Interu do zápasu vlétli jako uragán s tím že doma udělají tvrz, ze které soupeři budou horko težko vozit body. Už od prvních minut tomu tak bylo, běžela necelá 10. minuta zápasu a Mrózek hned vyzkoušel pozornost gólmana Lokomotivy, ten si s tímto pokusem však zatím poradil.
O 5 minut později to zkoušel Horák, ten však byl také neúspěšný, a neúspěšný byl i po Horákovi Denis Chmelař a Patrik Mrózek, ale tyhle vychytané šance gólmanem Lokomotivy, hráče Interu neodratily a zkoušeli to dál a dál a nakonec se trpělivost vyplatila. Ve 32. minutě po ose Jakub Sznapka, Denis Chmelař, Petr Czyž a Patrik Mrózek se míč zatřepotal v síti a nová akvizice se zapsala mezi střelce a otevřela skóre na ukazateli 1:0.Do dalších šancí se pak postupně behem první půle dostávali i další hráči, Radim Szkuta, který nastřelil tyč zhurba z hranice šesnácky, po něm pak Petr Horák, Denis Chmelař a Jaroslav Martikán, který se pokoušel kulišácky z rohu v 43. minutě zápasu nachytat gólmana Lokomotivy na švestkách, bohužel jeho kroucený roh do branky skončil pouze na tyči, poté to zkoušel i Petr Czyž.Do poločasu se hráči Interu snažili přidat další branku, ale bohužel se to nepovedlo.

Inter svého soupeře roznesl
Se začátkem druhé půle se zdálo, že Lokomotiva bude malinko kousat, ale opak byl pravdou. V 56. minutě výbornou kolmicí za beky od Petra Czyže, kterou našel Petra Horáka a ten rozkmital své rychlé nohy a utekl obráncům Lokomitvy a zvýšil na 2:0.
Muži Interu si vytvářeli stále více a více šancí, ale na jejich konci bylo buď špátné zakončení nebo gólman Lokomotivy. Zlom utkání přišel v 65. minutě, kdy jsme se dočkali další branky do sítě Lokomotivy, po výborné spolupraci ve středu hriště, kterou odvedli Jaroslav Martikán s Petrem Czyžem a kde na konci téhle akce byl jeden z bratrské dvojice, ovšem ten mladší Denis Chmelař, který náramnýn lobem z 20 metrů nachytal gólmana Lokomotivy a zvýšil tak na 3:0.
Bežela 73. minuta a Petr Czyž si zapsal další kanadský bod pomocí gólové nahrávky, opět na Petra Horáka, který po přihrávce trefil břevno, ale po zpět nahrávce od Denise Chmelaře dostal míč od břevna do sítě a zvýšil na 4:0. Hráči Interu si opět vytvářeli šance, ať už Patrik Mrózek či Petr Horák či Petr Czyž, Jaroslav Martikán, Radim Szkuta, Denis Chmelař, ale tyto šance ke gólu naše hráče nedovedli. Běžela 77. minuta, kdy Jaroslav Martikán našel dlouhým míčem za beky střídajíciho Michala Konderlu, který razantním stříleným centrem našel hlavu kapitána Petra Czyže, který zvýšil už na 5:0, aby toho nebylo málo, neuplynula ani minuta od jeho branky a v 78. minutě po ose Denis Chmelař, Petr Horák a Petr Czyž, který poslal míč do sítě a zvýšil na 6:0 a přidal tak svou druhou branku v dnešním zápase.
V 81. minutě se k míči nedostal nikdo jiný než Petr Horák, který zvýšil na 7:0. Do konce utkání se skóre neměnilo a 3 body zůstaly na půdě Interu. Lokomotiva vyšla z tohoto zápasu naprázdno.

Autor: Patrik CHMELAŘ