25. 4. 2024

Petřvald opět neudržel dvoubrankový náskok

Fotbalisté Petřvaldu u Karviné zajížděli na horkou půdu do Petrovic, kde se měli na závěr podzimní části utkat s místním Interem. Hosté v utkání vedli 2:0, nicméně stejně jako proti Hnojníku jim ani dvougólový náskok na body nestačil.

První dva údery vsítil Petřvald

Domácí trenér Wodecki pro poslední utkání sezóny postrádal tyto marody: Patrik Mrózek, Denis Chmelař, Radim Madecký a Marek Kačinský. Naopak jej mohlo těšit, že do základní jedenáctky mohl opět vyslat Petra Czyže. Ten pro tentokrát nenasadil kapitánskou pásku, ta zůstala po minulém dohrávaném duelu se Sedlištěmi Danielu Šťastnému. Na umělé trávě v Orlové, kde Inter dohrával vítězně, duel proti již zmíněným Sedlištím si zranění přivodil Petr Lukosz, který ale pro tento duel nastoupil v základní sestavě. Do základní jedenáctky Interu se dostal i nadějný dorostenec David Pavlica.
To hosté stále postrádali špílmachra Václava Zajíčka, kterého bohužel doplnil tentokrát i Cudrák, Fismol, Mikulec, Lachman, hrdina utkání s Oldřichovicemi Nalevajka a hlavně kapitán a tvůrce hry Kostka. Toho v pozici kapitána zaskočil Filip Marek. Ten, jak už můžeme prozradit, je nominován do ideální jedenáctky podzimu CANIS 1.B třídy sk.C. Za petřvaldské, vzhledem k množství omluvených hráčů nastoupil od začátku i mladý 16letý dorostenec Adam Durczok a odehrál celých 90 minut.
V úvodních minutách se z pohledu domácích k zajímavým situacím dostávali postupně Horák, Martikán, Pavlica, Varga, ale ani jeden z těchto hráčů nemířil ostrými. Akce hostů posléze končily buďto na obraně nebo brankáři domácích Chmelařovi.

První vyloženou šanci měli hráči domácích po výborně sehraném signálu z rohového kopu, který zahrával Martikán, kdy roh zahrál na zadní tyč Jančovy svatyně, ale nikdo z domácích nedokázal míč dotlačit za jeho záda.
První větší šance hostů přišla zhruba po 15. minutách hry, kdy hlavní sudí nařídil z hranice 20 metrů přímý kop pro hosty, ke kterému se postavil Roman Novotný a tvrdou střelou skrz zeď zkoušel nachytat Chmelaře na vážkách, ten však byl, ale pozorný a jeho tvrdou ránu vyrazil tzv. robinzonádou na roh. Naopak i domácí se po této standardce hostů dostávali do brankových příležitostí, ale ty končily buď vysoko nad bránou nebo na Jančovi. Běžela zhruba 20. minuta zápasu a na brankáře domácích se z pravé strany řítil Sklepek, který byl křižovaný Šťastným ale i přes něj se dokázal hráč Petřvaldu prosadit, ovšem jeho střelu bravurně vytáhl na roh Chmelař, který domácí i podruhé podržel.
Psala se 24. minuta, kdy se opět řítil na domácího brankáře ze strany Sklepek, ale domácí brankář byl proti otevření skóre a jeho střelu vyrazil na roh. Ten se domácím stal osudným, když hlavu Knora z rohového kopu našel Kršák a první zmiňovaný nedal Chmelaři žádnou šanci, a ten tak poprvé lovil míč ze sítě 0:1.

Bohužel pro domácí se v téže minutě zranil jeden ze stavebních kamenů zadních řad a to Petr Lukosz, který si obnovil zranění z minulého kola, tudíž jej nahradil Dominik Stemon, a tím pádem došlo i k přeskupení řad, kdy se na pozici stopera musel stáhnout Radim Szkuta.
Tato branka domácí neskolila, ba naopak snažili se s tímhle výsledkem něco udělat, ale bohužel na druhé straně v první půli byla zeď jménem Jan Janča. Běžela 31. minuta a s ní i Budina, který převzal míč na své půli hřiště. Prošel celé hřiště a udělal si z hráčů Interu tzv. kužely a řítil se křižovaný domácím obráncem Šťastným a na domácího Chmelaře, který svým chybným vyběhnutím daroval Budinovi branku z hranice vápna 0:2.

Ve 38. minuta, se míč v šestnáctce dostal po několika odrazech Patriku Ficovi. Ten zkoušel ranou na přední tyč překvapit Janču. Ten byl pozorný a jeho střelu vyrazil na roh, Rohový kop zahrával Jaroslav Martikán se stal Petřvaldu osudným, kdy míč prodloužil na zadní tyč Petr Czyž, až k Radimu Szkutovi a ten míč dotlačil do sítě 1:2. Do konce půle se skóre neměnilo a zůstalo na stavu 1:2.

Inter zápas otočil brankou z penalty v poslední minutě

Inter do druhé půle nastoupil jako vyměněný. Běžela 50. minuta zápasu a za obranu hostů se dostával David Pavlica, který byl ale zastaven obranou hostů na hranici 20 metrů. Sudí nařídil přímý kop, ke kterému se postavil Jaroslav Martikán, který málokdy mýlí ani v tomto se nemýlil a nedal Jančovi žádnou šanci a upravil skóre na 2:2.
Hráčům Interu narostlo s vyrovnávací brankou sebevědomí a hráči, jako by měli křídla. Stačilo, aby přišla 60. minuta a do úprku po skvělé nahrávce od Pavlici se hnal Petr Horák, který hledal lépe postaveného Petra Czyže, ten ale vyloženou šanci neproměnil. O deset minut později se podobná situace opakovala. Horák s Czyžem, svou spolupráci ke gólu bohužel nepřivedli.
Tlak domácích sílil a hned v 75.minutě byl unikající David Pavlica faulován na hranici vápna a sudí opět nařídil volný kop, ke kterému se postavil se opět Jaroslav Martikán. Ten se výbornou střelou na víko snažil navýšit skóre, ale Janča se dokázal vymrštit a jeho střelu vytáhl na roh. Petr Czyž potřetí a potřetí neúspěšný. Protože v 80.minutě domácí zahrávali další rohový kop, ke kterému se postavil Martikán. Sehraným signálem na přední tyči našel Szkutu, který protahoval za sebe a po několika odrazech se míč dostal k Petru Czyžovi, který ani na potřetí nedokázal Janču překonat.
Blížil se závěrečný hvizd a přišla 89. minuta zápasu, která byla osudná pro Petřvald, kdy se za jejich obranu dostal střídající Radek Dvořák. Ten si hledal pas od Martikána, kde proti Dvořákovi vyběhl Janča, jenže Dvořák byl rychlejší, míč si trkl hlavou kolem Janči, který jej srazil v pokutovém území a rozhodčí ani chvíli neváhal a ukázal na penaltový puntík a Janču odměnil žlutým kartonem. K penaltovému puntíku se postavil už jednou skórující Radim Szkuta a zvýšil na konečných 3:2.

Ohlasy k zápasu

TJ Internacionál Petrovice

Patrik Chmelař: Tenhle zápas byl pro nás velice důležitý, pokud jsme chtěli zůstat ve hře a porvat se o čelo tabulky. Potřebovali jsme dnes plně bodovat. V první půli jsme měli velkou smůlu v zakončení a druhá branka co jsme dostali jde za mnou. Museli jsme se i dnes obejít bez několika hráčů, kteří jsou dlouhodobě zranění, ale naši trenéři opět dokázali poskládat výherní sestavu. Bohužel jsme přišli o Petra Lukosze, který si obnovil zranění. Klukům, bych chtěl poděkovat za skvělý podzim a doufám, že se nám povede i ta jarní sezóna jako ta podzimní.

TJ Petřvald

Václav Zajíček: Vzhledem k tomu, že nám chybělo několik hráčů a musel nastoupit i 16letý Durczok, tak jsme nevěděli, co nás proti nejlepšímu útoku soutěže čeká. Nakonec jsme se dostali do dvoubrankoveho vedení, které jsme bohužel jako proti Hnojníku neudrželi a penaltou v poslední minutě prohráli…

Autor: Jakub Hradil
10.11.21

Momentky posledního zápasu s Petřvaldem zachycené naším fotografem p. Dvořákem, který přinesl Interu vítězství 3:2!!!