25. 4. 2024

Po vydařeném prvním poločase Inter veze 3 body z Nýdku !!!

Pod bajnou horou Čantoryjí se odehrál souboj účastníků 1.B třídy sk.C. Rozjetý Inter stíhá špičku tabulky a proto pro něj body měly být z tohoto utkání povinností, pokud pomýšlejí na kontakt s nejlepšími. To domácí toužili po razantnějším odskočení nejnižším patrům tabulky.

Brzká červená se na obrazu hry příliš neprojevila

Fotbalisté Interu Petrovice přijeli do Nýdku bez dlouhodobě absentujících Mrózka a Madeckého, ke kterým se přidal tentokrát i Kačinský a Denis Chmelař. Trenéři Wodecki a Hanus měli tedy drobné vrásky na čelech, jak vůbec poskládat základní jedenáctku. Absence trošku vyvažovala přítomnost již zdravého kapitána Petra Czyže a nepřítomnost brankáře Madeckého rovněž trenérský štáb Interu nijak nelimitovala, protože byla k dispozici jednička do brány – Patrik Chmelař.
To domácí Nýdek postrádal vlastně dlouhodobě zraněného Mendroka, ke kterému se přidal nemocný Szmek. Jinak byla sestava prakticky kompletní včetně opory Stacha, který opět stál mezi třemi tyčemi a na lavičku náhradníků se posadil i Tlachač, který se vracel po trestu za červenou kartu. Do první vážné příležitosti se dostali domácí, kteří se i díky pronikajícímu Szotkowskému dostali až k zakončení, které vychytal Chmelař. Poté následovala série ofenzivních závarů kolem brány Interu, kdy domácí dokonce dostali míč za brankovou čáru, branka ale nebyla uznána pro postavení Puczoka v offsidu.
V 6.minutě se skóre měnilo a z první standardní situace udeřili hráči Interu. Po rohovém kopu se prosadil Šťastný, který otevřel skóre ranou pod břevno. O minutu později přispěchal Hojdysz s odpovědí, jenže jeho střela skončila na tyči. Ve 12.minutě se opět řítí na bránu domácí Szotkowski, Chmelař jej opět vychytává.
Ve 24.minutě problesklo totální zatmění petrovickému Klabanovi, který na půlce strčil bezdůvodně do hráče bez míče a viděl červenou kartu. Hráče Interu, tak čekalo nějakých 70.minut hry v oslabení. Ve 35.minutě navíc přišel další zásah do sestavy petrovického Interu. Kapitán Petr Czyž si obnovil zranění a byl nucen odstoupit. Inter tedy bez vyloučeného Klabana a zraněného Czyže, kterého nahradil Pavlica si i tak připsal druhý zásah. Ve 39.minutě, po výborné spolupráci Brzósky, Pavlicy a Horáka, který rozkmital své rychlé nohy a utekl obraně domácích, a tváří v tvář domácímu brankáři nedal šanci 0:2.

Domácí manko z první půle nedohnali

Ani ve druhé půli nezůstaly oba celky nic dlužny fanouškům, kterých zavítalo na nýdecký stánek rovných 150 nic dlužni. Aspoň co se ofenzivních výpadů týče. Za domácí o poločasové pauze jen odstoupil Hojdysz, za kterého přišel Guznar.
V 64.minutě domácí zdramatizovali průběh utkání a dostali se do kontaktu. Po centru Puczoka zleva se prosadil aktivní Szotkowski. V 73.minutě kopali roh hosté. Vyraženou střelu Stachem si nachází Brzóska a vrací Interu dvougólové vedení!
Hra nabrala rychlý spád a o dvě minuty později zahrávali penaltu domácí. Po faulu Sznapky se k exekuci postavil Szotkowski, ale svůj druhý gól v duelu nepřidal. Vychytal jej skvělým zákrokem Patrik Chmelař.
V 80.minutě přišel z brejku Interu stříleným centr od Pavlicy, který našel Brzósku. Ten hlavou překonal Stacha, ale nepřekonal asistenta rozhodčího, který odmával postavení mimo hru. V minutě 89 se ještě domácí pokusili duel zdramatizovat, což se povedlo díky kapitána Spratka, který si našel odražený míč. Žlutou kartu poté obdržel brankář Chmelař, který po inkasování zahodil míč pryč, tak aby domácí nemohli rychle rozehrát. Tím utkání končí.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Nýdek
Viktor Polok: Soupeř hrál skoro 70.minut o deseti, ale ani to nám nepomohlo k výhře. V prvním poločase nastřelíme tyčku a břevno. Ve druhém poločase neproměníme penaltu, soupeř dal dva góly z protiútoku, my hráli na míči, ale bez střely nedáme gól a nepomůže nám, ani to, že jsme poněkolikáté na podzim lepším týmem a stejně prohrajeme

TJ Internacionál Petrovice
Denis Chmelař: Fotbalisté Interu vyjížděli do Nýdku, kde chtěli a potřebovali získat 3 body, po minulém zaváhání v Suché. Už od 1. minuty borci z Interu vletěli na Nýdek a vytvářeli si spoustu šancí. Už v 6. minutě otevřel skóre Daniel Šťastný, po skvěle zahraném kopu 0:1. Později, však hráč Interu ve 26. minutě dostal červenou kartu a oslabil Inter, poté převzali otěže prvního poločasu hráči z Nýdku, kteří zvyšovali tlak, avšak k ničemu výraznému to nevedlo. Naopak ve 39. minutě hráči z Interu z brejkové situace zvyšovali skóre na 0:2. Do poločasu se skóre neměnilo. Druhý poločas hráči z Nýdku v 64. minutě snižovali na 1:2 po centru z levé strany. Inter se však nevzdal a bojoval dále a opět z rychlého brejku zvyšovali na 1:3. Minutu po gólu, však rozhodčí nařídil nesmyslnou penaltu pro Nýdek, kterou vychytal výborně chytající Chmelař. Dále už se dlouho nic nedělo až na snížení hráčů z Nýdku na 2:3. Pro nás velice důležité 3 body do tabulky.

Autor: Jakub Hradil