15. 4. 2024

Mladší přípravka

PRAVIDELNÉ TRÉNINKY :

Rozpis tréninků :

Úterý :

Čtvrtek :

Soutež mladších přípravek

Zápasy mladších přípravek se hrají turnajovým způsobem, rozměry hrací plochy jsou 20x30metrů a můžou být odehrány na travnatém i umělém povrchu. Turnaje pořádají jednotlivé oddíly a zápasy je možno odehrát i na dvou hřištích souběžně.

Družstvo tvoří nejméně 8 a nejvíce 18 hráčů. Vlastní hry se však u mladších přípravek smí účastnit maximálně 5 hráčů, přičemž jeden z nich musí být brankář (4+1). Minimální počet jsou 3 hráči v poli a brankář (3+1), celkem tedy 4. Klesne-li počet hráč pod 4, nelze v utkání pokračovat.

Střídání hráčů je povinné a se provádí při přerušené hře. Hra může být zahájena až po vystřídání všech hráčů v poli a po zahájení hry hlavním rozhodčím. Záměrem střídání je zapojit do hry rovnoměrně všechny hráče.

Střídání kontroluje rozhodčí a v případě nedodržení tohoto ustanovení trenérem je oprávněn nezahájit hru.

V případě, že se sejdou družstva s markantně rozdílným počtem hráčů, např. jedno družstvo s 15-ti hráči a druhé s 5-ti hráči, lze si hráče po vzájemné domluvě zapůjčit tak, aby obě mužstva měla rovnoměrný počet hráčů.

Hrací doba je 2 x 15 minut, přestávka trvá 5 minut.

Při celkovém hodnocení soutěže mladších přípravek bude brán v potaz počet vstřelených branek Vítězem turnajové soutěže mladších přípravek se stane oddíl,který nastřílí nejvíce branek.

Rozlosování soutěže najdete v rubrice zápasy