20. 4. 2024

Rok 2022 na Interu Petrovice

Rok 2022 se nám pomalu chýlí ke konci, a tak je vhodná doba ohlédnout se, jak se nám povedl, či nepovedl.

Po dvou letech jsme mohli začít fotbalovou sezonu bez omezení. Už během zimy se podařilo sklidit nějaké ty úspěchy, zejména u mládežnických kategorií. Mladší žáci si vedli opravdu dobře, podařilo se jim vyhrát fotbalové halové turnaje, takže už na začátku letošního roku jsme měli být na co hrdí.

Nebyly to však jen halové turnaje, které v zimě proběhly v rámci přípravy. Díky finanční podpoře obce Petrovice u Karviné, dalším sponzorům a také samotné tělovýchovné jednoty, za což jim patří velký dík, jsme mohli absolvovat soustředění na horách. V únoru to vyšlo dospělým a úplně poprvé si to vyzkoušeli i ti nejmenší.

Všechno začalo v pátek 1. dubna 2022 na nádraží v Karviné, kde si trenéři vyzvedli děti od rodičů a vydali se vlakem směr Horní Lomná. Po pravdě, když se akce plánovala, asi nikdo nepředpokládal, že v dubnu pojedeme do tuhé zimy. Máme ale šikovné trenéry, takže se situaci přizpůsobili a všichni jsme si to parádně užili.

Příprava se určitě vyplatila. Muži skončili v soutěžním ročníku 2021/2022 celkově na 5. místě a  děti si  vedly přímo luxusně, ml. žáci svou soutěž vyhráli, st. žáci skončili na  3. místě, dorostenci na 11. místě.

Zatím co dospělí už měli letní přípravu v plném proudu v červenci, děti po letní přestávce začali v srpnu letním soustředěním. Celodenní pobyty na hřišti, dvoufázové tréninky, proložené volnou zábavou na oddych, to všechno pomohlo nastartovat novou sezónu. Všem se dařilo někdy lépe, někdy hůř, ale jsme hodně rádi, že i po období covidu nás fotbal stále baví.

Nyní už máme ukončenou i podzimní část soutěžního ročníku 2022/2023, kdy muži jsou nakonec na 9. místě, dorostenci na 5. místě jen 3 body za vedoucím týmem, starší žáci na 2. místě a mladší žáci na 5. místě.

V červnu se na Interu uskutečnil první mezinárodní dvoudenní turnaj starých pánů. V sobotu si čtyři fotbalová mužstva z Polska, Rakouska, Kypru a borci z naší tělovýchovné jednoty zahrála šest utkání systémem každý s každým. V neděli se hrála utkání o umístění. Vítězem turnaje se stal výběr hráčů z Kypru, naše družstvo skončilo na pěkném 4. místě. Celý turnaj byl výborně zorganizován, hrálo se za krásného slunečného počasí a u všech hráčů určitě zanechal spoustu dojmů, zážitků a nadšení.

Na hřišti se  však všechno netočí jen kolem fotbalu, ale pořádáme pro naše příznivce i  občany Petrovic jiné akce. V březnu to byl netradiční, nebo bych měla spíš už říct tradiční ples v džínách, který se uskutečnil v KC Petrovice a kdy k zábavě hrála skupina UFO. V dubnu jsme lítali na koštěti, když v areálu naší tělovýchovné jednoty probíhalo jako každý rok pálení čarodějnic a v měsíci květnu jsme smažili vaječinu.

V červenci v našem areálu probíhal Gulášfest, kterého jsme se za tělovýchovnou jednotu také zúčastnili. Obsadili jsme krásné třetí místo a doufáme, že příští rok to bude určitě zas o něco lepší umístění. Doposud Gulášfest pořádala místní organizace ČSŽ, od příštího roku jej bude pořádat TJ Inter Petrovice.

Ve výčtu akcí nesmím zapomenout na  naši tenisovou ligu, která opět probíhala od  května do  září. V letošním ročníku zvítězil v singlu Radim Madecký a ve čtyřhře dvojice Adam Michalski a Mojmír Matušek. Tenis sice už venku hrát nemůžeme, ale v badmintonu nám nic nebrání, takže začínáme ligu v listopadu a do března určitě nějaké to triko propotíme.

Rádi bychom také připomněli, že pod Tělovýchovnou jednotou Inter Petrovice velmi dobře funguje šachový oddíl, jehož předseda Ladislav Kaplita zhodnotil letošní rok následovně:
„Navlékli jsme si trička oslavující náš postup, nad hlavami nám stříkalo šumivé víno, drželi jsme se kolem ramen a s jásotem skákali v kruhu…“ No tak takhle naše oslavy postupu bohužel nevypadaly.

Ale vezmeme to od začátku, který pro nás začal dobře. První tři zápasy jsme bez větších problémů vyhráli a začali jsme doufat v naději postupu. Z toho jsme rychle vystřízlivěli po neúspěšném zápase, kdy jsme v oslabené sestavě z důvodu nemoci prohráli s týmem Stonavy i po dobrém rozehrání partii vysoko 6,5 ku 1,5. Od té doby jsme se rozhodli, že se budeme vyhýbat nemocem a hrát, jak nejlépe umíme.

Tato strategie nám skvěle vycházela. Po sérii vítězství jsme v sedmém kole porazili vedoucí Rychvald a vystřídali jsme ho na prvním postupovém místě. Osmé a deváté kolo jsme s minimálním možným rozdílem vyhráli a do posledního kola jsme nastoupili s nutností vyhrát, abychom se nemuseli ohlížet na výsledky jiných družstev. To se nám povedlo a z venkovního zápasu v Bohumíně jsme domů jeli s dobrým pocitem a úsměvem na tváří, že jsme po letech marných pokusů s devíti vyhranými zápasy poprvé postoupili z Krajské soutěže do Krajského přeboru. Nejvíce se o tento postup zasloužili z hostujících hráčů Gabriela Kroliczek s 90% úspěšností a náš kapitán Břéťa Kopecký s 85% úspěšností.

Letošní ročník šachových soutěží už je v plném proudu a pro nás nezačal vůbec úspěšně. První dva zápasy v KP jsme se silnějšími týmy prohráli a zatím čekáme až zazáříme.

Závěrem děkuji ještě jednou všem sponzorům, obci Petrovice u Karviné a také věrným fanouškům, kteří nás podporují nejen na našem hřišti, ale jezdí s našimi mužstvy i na venkovní utkání.