23. 4. 2024

Vendryně přehrála Inter Petrovice

Souboj dvou celků, které by se měly pohybovat v popředí tabulky 1.B třídy sk.C se odehrál ve Vendryni, kam zavítal petrovický Inter. Duel sliboval vyrovnanou bitvu, kterou nakonec také nabídl, se šťastnějším koncem pro domácí celek.

Na první branku se čekalo přes půl hodiny
Víkendový zápas mezi Interem a domácí Vendryní byl hrán ve vysokém tempu. Od prvních minut  bylo  znát, že se potkaly dva herně silné týmy, hra se přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci.
V prvních minutách podržel Vendryni perfektním zákrokem brankář Kolarczyk a chvíli na to vytasil dva perfektní zákroky i golmán soupeře Chmelař. Branky se diváci dočkali až po více než půl hodině hry, kdy udeřil Ben Klus, který si po dlouhém míči za obranu poradil tváří v tvář brankáři Interu a otevřel skóre na 1:0. Po gólově chudé „půlhodince“ došlo na další klíčový moment v samotném závěru poločasu, a to když obránce Interu poslal k zemi Jana Szarzece a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil do protipohybu brankáře Jakub Pilch. Kdo by čekal vedení Vendryně v poločase 2:0, mýlil by se. Inter dokázal v nastaveném čase ještě zkorigovat skóre na 2:1. Po skvěle kopnutém rohovém kopu, se na zadní tyči prosadil Daniel Šťastný.
Přestřelku rozhodl Pliska
Kontaktní gól dal hráčům Interu impulz a po šesti minutách druhé půle bylo vyrovnáno. Petr Horák utekl obraně Vendryně a překonal Kolarczyka. Neuplynula ani minuta hry a gólman Kolarczyk předvedl nádherný výkop, kterým vyslal do úniku Bena Kluse a ten svým druhým gólem v utkání strhl opět vedení na stranu domácích 3:2, to se psala minuta padesátá druhá. Aby toho nebylo málo, tak se za minutu měnilo skóre potřetí. V minutě 53., došlo po rozehrávce ze středového kruhu k nákopu Jaroslava Martikána, kterým našel Michala Konderlu a ten opět srovnal na 3:3.

Klíčovým faktorem celého druhého poločasu bylo poločasové střídání Robina Plisky. Jeho chvíle přišly totiž v poslední patnáctiminutovce. Nejprve v 75.minutě po skvělé práci Marka Teofila zvýšil na 4:3 pro domácí, a poté v nastaveném čase ještě adresoval gólovou přihrávku pro mladého Raimunda Sikoru, který dal pojišťovací branku na 5:3 a uzavřel, tak gólový účet. Pro Raimunda Sikoru to byl druhý gól ve druhém utkání sezóny a tedy skvělá vizitka mladého střelce, který do hry naskakuje z lavičky jako žolík.

Ohlasy k zápasu

TJ Vendryně
Lukáš Martynek – trenér: Hodně nám pomohly střídání, kluci, kteří šli do zápasu dokázali změnit obraz hry a nad soupeřem jsme měli navrch. Těžký zápas se šťastným koncem, tým fungoval skvěle a i přes chyby u obdržených gólů jsem spokojený, kluci jeli nadoraz.

TJ Internacionál Petrovice
Patrik Chmelař: Ačkoli přes velkou snahu Petrovic, tenhle zápas získat na svou stranu a odvézt všechny 3 body byla Vendryně ke konci zápasu šťastnější, přidala další dvě branky a porazila nás na domácí půdě 5:3.

Autor: Jakub Hradil