25. 5. 2024

Život na Interu opět naplno

Rok se s rokem sešel a stojíme na prahu nové fotbalové sezóny.
Nelehká pandemická situace nám všem zkřížila různé plány a bohužel opět přerušila i sezónu 2020/2021. Čekání bylo dlouhé a začaly vznikat obavy, že spousta sportovců a dětí se již ke svému oblíbenému fotbalu nevrátí. Černé vyhlídky se naštěstí nenaplnily a ihned poté, co nám to situace umožnila, se všichni naší sportovci vrátili zpět, a to dokonce v plném počtu. Nyní, po rozvolnění, jsme připraveni se znovu pustit do práce, potažmo se věnovat svému koníčku (fotbalu) a doufat, že sezóna 2021/2022 začne a po dvou letech proběhne zase od počátku do konce.

Přípravy v kategoriích st. žáků, dorostu a mužů jsou již v plném proudu. Kromě tréninků proběhla i nějaká přátelská utkání, ale my nejmenší jsme začali až soustředěním ( tzv. Horákovou Akademií), která se již několik let koná ve stejném termínu, tj. první týden v srpnu a týká se přípravky a ml. žáků. Funguje na principu fotbalového tábora, kdy děti trénují dopoledne i odpoledne, mezi tím si zajdou procházkou na dobrý oběd, odpočinou si, popřípadě si zahrají stolní tenis. Po celou dobu mají k dispozici pitný režim, malé svačinky, ovoce a v neposlední řadě fajn trenéry, kteří jim předají spoustu zkušeností a rad. V 16 hod. odcházejí s rodiči domů. Můžeme jen doufat ve spokojenost, že se naučili nové fotbalové dovednosti, či se v těchto dovednostech zdokonalili, a i když třeba příjemně unaveni, těší se, na další tréninky. Trošičku nás během soustředění potrápil déšť, což malým sportovcům určitě nevadilo. Trénovalo se převážně venku na našem hřišti, a když bylo deště trochu více, tak jsme se přemístili do sportovní haly. Závěr soustředění patřil jako každý rok opékání párků a společnému posezení s rodiči. Po skončení soustředění pokračujeme v trénování 2x týdně, pondělí a středa od 15.30 do 17 hodin a rádi přivítáme i nové kamarády, či kamarádky. Chceme také poděkovat Obci Petrovice u Karviné, která naše fotbalové soustředění finančně podpořila

Mimo fotbalových utkání se však chystáme k organizaci či zapojení se i do jiných akcí. na konci fotbalového soustředění dne 6. srpna 2021 jsme zorganizovali společně s obcí pro širokou veřejnost promítání letního kina. Byl promítán film 3bobule. Dne 14. srpna 2021 proběhl u nás v areálu TJ Inter již tradiční Gulášfest, kterého jsme se poprvé zúčastnili i my jako soutěžící a poprali se o co nejlepší umístění. Hned následující sobotu 21. srpna 2021 připravujeme opět pro širokou veřejnost venkovní párty u dobré hudby, zaručenou skupinou Furtlajf a výborným jídlem a pitím. To byl jen krátký výčet našich dosud uspořádaných akcí a malá upoutávka na nejbližší připravovanou akci. Doufáme, že pandemická situace se nezhorší a budeme tak moci pokračovat v pořádání dalších zábavných akcí pro občany naší obce.

 

Lenka Madecká, místopředsedkyně TJ Inter. Petrovice
18.8.2021