12. 7. 2024

Dobrá práce s mládeží oceněna.

 

V průběhu jarní sezony 2019 byly kluby okresu Karviná oceněny za dobrou práci s mládeží, z rukou Okresního fotbalového svazu a OFS Grassroots trenéra mládeže obdržely diplom a tréninkové pomůcky.

 

 

Díky volným prostředkům navrhla Komise mládeže, aby byly mezi kluby rozděleny tréninkové pomůcky a tak mohly být vybrány čtyři kluby, které se díky dobré práci s mládeži mohou těšit z nových návleků, tréninkových kuželů a judo pásek.

Během jarní části sezony tak mohl Ondřej Hanzel – Grassroots trenér mládeže okresu Karviná vyrazit do čtyř klubů. Tam si společně s trenéry udělali ukázkový trénink pro vybranou kategorii mládeže, kdy na konci byly dětem a trenérům slavnostně předány diplom a pomůcky.

 

„Ocenění nebylo dáváno za dosažené výsledky v soutěžích, jak by mohlo někomu připadat, ale jako vyjádření podpory klubům, které začínají s mládeží a také těm klubům, které se snaží pomocí svých trenérů nabídnout dětem ty nejlepší podmínky, stejně jako kluby, které již v okrese s mládeží pracují na dobré úrovni. Jelikož i bez výsledků se mohou děti bavit fotbalem a odvedená práce může být kvalitní.“ Vysvětlil Ondřej Hanzel.

Kluby, které byly oceněny jsou FK Baník Albrechtice, Inter Petrovice, TJ Dolní Datyně a na závěr také FK Gascontrol Havířov, kde ocenění a pomůcky předal předseda Komise mládeže Tomáš Červenka, který k tomu poznamenal: „Budeme snažit získat další prostředky i na následující sezónu, abychom mohli vylepšit tréninkové vybavení dalším klubům“.

 

 

 

Tímto přejeme všem klubům v okrese Karviná spokojenost s celou sezónou, která však už brzy zase začne. Proto je potřeba poděkovat a podpořit všechny trenéry mládežnických družstev, protože bez nich by jsme nemohli vychovávat nové fotbalisty, kteří se budou bavit fotbalem.

10.6.2019 FAČR