25. 5. 2024

Dorostenci Interu postoupili do finále Poháru OFS dorostu 2021/2022

Pohár OFS dorost  2021/2022, st 01.06. 2022, 17:30

 

TJ Internacionál Petrovice 

 SK Horní Suchá

0:2
(0:0)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 61. Teplanský Roman, 68. Kotula Bronislav
ŽK: – 15.Drábek Dominik
Rozhodčí: Koňczyna David – Šeruda Dominik, Sklepek Jan.
130 diváků


⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

TJ Internacionál Petrovice
Jastrzembski Tomáš,  Raszyk Rene, Hoferek Adam, Krišťák Petr, Herman Dominik, Kolek Martin, Pavlica Patrik [K], Kramný Rostislav, Malý Matyáš, Adamiec Martin, Mácha David, náhradníci : Morcinek Tomáš, Stodola Martin, Krótki Filip a Kaiser Jakub.

SK Horní Suchá
Zagóra Marek, Kovařík Martin, Kraina Adam, Urbánek Aleš, Drábek Dominik, Witosz Robin, Dabrowski Artur, Hudec Matouš [K], Knispel Jáchym František, Prymus Dominik, Kotula Bronislav, náhradníci : Majtán Steven, Krygiel Šimon, Teplanský Roman, Kijonka Tomáš, Hvojník Petr, Kurečaj Daniel, Hondl Vojtěch.


Ve středu 1. června 2022 proběhlo pohárové finále, které se konalo na Kovoně v ideálním fotbalovém počasí a na výborně připraveném trávníku Sportovního centra v Karviné.
Do finálového utkání se probojovali týmy SK Horní Suchá a Internacionál Petrovice u Karviné.
SK Horní Suchá zvítězila ve finále poháru nad Interem Petrovice 2:0.

V základní sestavě Interu chyběli opory družstva. Záložníci David Karpeta, Štěpán Mácha a také Denis Polok. Na střídačce byl přítomen i útočník Jakub Kaiser, ale jeho zranění ho omezilo ve startu a případně i dosažení vítězného gólu Interu Petrovice.
Šanci dostali mladíci ze starších žáků, které si povolal trenér dorostu Radek Dymasz.

V úvodní pětačtyřiceti minutovce Horní Suchá měla navrch, vytvořila si několik standardek, ale nevyužila je. Inter se bránil, což také několika výbornými zákroky zaskvěl se brankář Tomáš Jastrzembski. Dorostenci Interu tak dokázali do přestávky udržet bezbrankový stav.

Dokonce po změně stran na začátku druhé půli byl Inter naopak produktivní. Bylo vidět, že dorostenci Interu šli s touhou zvednout pohár nad hlavu, ale ten se z časem rozplynul a svou šanci tak promarnili. Horní Suchá s přibývajícím časem přeci jen získávala návrh a vstřelila Interu dvě branky v průběhu sedmi minut. První v 61. Roman Teplanský po přímé střelbě do protipohybu brankáře Interu a další v 68. Bronislava Kotuly.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Davida Kończyny následoval slavnostní ceremoniál. Oba týmy ve sportovním duchu pochválil předseda VV výboru OFS Karviná Jiří Lincer i s poděkováním za účast. Oběma tymům byly předány medaile a vítězům i putovní pohár.  

 

 

Gratulujeme vítězům a čest poraženým i zúčastněným !!!

Reportáž o tom můžete shlédnout na TV Polar zde