20. 4. 2024

Pozápasové ohlasy proti Raškovicím

V Petrovicích se na hřišti Interu odehrál duel dvou klubů z horní poloviny tabulky. Raškovice, které poslední kola trápily určité absence, řešily několik otazníků v sestavě. Domácí prakticky měli základní sestavu pohromadě. Jak se toto promítlo do výsledku se dozvíte v článku.

Po poločase bylo prakticky rozhodnuto

Raškovice před utkáním sčítaly nejen ztráty, zraněn byl střelec Tobiáš a z pracovních důvodů nebyl k dispozici Bednárek. Vedení Raškovic nezahálelo a absence řešilo příchodem staronového hráče Ilira Prečiho, který přišel z Krajského přeboru, kde působil v dresu Brušperku. Zkušený hráč, který má zkušenosti i z divizního Nového Jičína se trenéru Skotnicovi uvedl rovnou třemi góly do sítě Interu.
V utkání Raškovice jasně dominovaly a zpočátku každá větší příležitost končila brankou. Ve 4.minutě se uvedla domácím fanouškům staronová posila Preči, který využil nedohody brankáře a stopera Interu a otevřel skóre utkání. V 17.minutě vyslal krásně středem obrany náš kapitán Kožar Prečiho a staronový střelec se opět nemýlil ze samostatného úniku 0:2. Ve 26.minutě se zastřeloval Papaj a to když mu bravůrně vyškrábnul domácí gólman hlavičku na roh. O minutu později to už bylo 0:3 a to když dlouhý míč na zadní tyč, vracel před bránu Papaj a nikým nekrytý Žáček zasunul do prázdné brány. Ve 30.minutě domácí nepříjemně protáhli Pešáka tvrdou střelou, kterou musel vyrazit. Ve 35.minutě to už bylo dokonce 0:4, protože nikým nekrytý Papaj využil hlavou skvělý centr Juřicy.

Preči dovršil hattrick brankou z poloviny hřiště

Druhá půle začala šťastněji pro Inter. Už v 50.minutě se trefil kapitán Petr Czyž a snížil na 1:4.Běžela 57.minuta a Žáček opět doklepává do prázdné brány, když využil dlouhého autu a zmatku v domácí obraně 1:5. V 61.minutě domácí rychlík v útoku využívá rychlosti a snižuje z levé strany po samostatném úniku na 2:5. O minutu později to, ale bylo už 2:6, protože Papaj se dostává na 20 metrech od branky k odraženému míči a skvělým volejem nedává Chmelařovi šanci. Nejkrásnější moment zápasu však přišel v 65.minutě a to když Preči využil špatného postavení domácího gólmana a lobem z poloviny hřiště ho nachytal a uzavřel tak skóre na 2:7. Aby toho nebylo málo, to samé zkusil ještě v minutě 85 a tentokrát to skončilo na břevně !!! V 88 minutě ještě spálil tutovku střídající Adámek, ale výsledek se již nezměnil.

Ohlasy k zápasu :

TJ Pražmo – Raškovice

Zdeněk Skotnica – trenér: Utkání se tak hodnotí velmi kladně a kéž by, to tam tak padalo jako dneska. Doufejme, že 3 body u velmi kvalitního soupeře se potvrdí v příštím domácím zápase s Petřvaldem.

TJ Internacionál Petrovice

Patrik Chmelař: Po utkání v Hnojníku, kdy jsme vyhráli, jsme doma přivítali Raškovice, které nás překvapily svou tvrdou hrou. Po minulém kole jsme si, mysleli že nám zase 3 body spadnou z nebe, ale pleti jsme se, myslím si, že zápas rozhodla má chyba v úvodu utkání, po které jsme brzo inkasovali a na mě to bylo znát. Jak řekl jednou Petr Svěcený fotbal nemá logiku.

Autor : Jakub Hradil