CANIS I.B třída mužů sk. C, 2021/2022, 21. kolo, so 07.05. 2022, 16:30

TJ Internacionál Petrovice

4:2
(2:0)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 25. M. Walek , 30. O. Zoubek , 58. J. Cienciala , 89. M. Machala – 63. J. Martikán , 77. P. Horák
ŽK:26. M. Godfryd , 74. T. Vlachovič – 81. D. Chmelař .
Rozhodčí: KYSELÝ Jiří – HUTYRA Jakub, HRŇA Petr.
70 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

P. Bašanda [-] – O. Zoubek [-] , F. Fryda [-] (63. J. Brůna [-] ) , T. Kisza [-] , M. Godfryd [-] (46. M. Mendrok [-] ) – M. Walek [-] (69. L. Mendrok [-] ) , J. Cienciala [-] (63. J. Gallitzdörfer [-] ) , M. Machala [-] , M. Niemiec [-] – T. Vlachovič [-] , M. Samek [-] –

P. Chmelař [-] – J. Sznapka [-] , O. Klaban [-] (62. P. Krišťák [-] ) , P. Lukosz [-] , D. Chmelař [-] – R. Dvořák [-] (46. D. Herman [-] ) , P. Mrózek [-] , J. Martikán [-] – P. Horák [-] , M. Konderla [-] (62. P. Pavlica [-] ) , M. Kačinsky [-] (79. R. Madecký [-] ) –

Tým trenéra Wodeckého zajížděl do Oldřichovic. Místní celek vedený trenérem Koloničným nebyl pro aktuálně 5.celek tabulky ničím jednoduchým. Oldřichovičtí si v minulém kole vyšlápli na Hnojník na jeho půdě a dostali se tak, do závěsu za svého nynějšího soupeře.

Domácí dominance
Trenér domácího celku Miloš Koloničný udělal v základní sestavě pro tento duel několik změn oproti duelu v Hnojníku. Do základní sestavy se z několika různých důvodů nevešli tito hráči: Mendrok (na lavičce), Trombik či Janeček (oba chyběli). Místo nich dostal od úvodního hvizdu příležitost například v Godfryd (minulém duelu dvougólový), Walek nebo Fryda.
Trenérský štáb petrovického Interu se rozhodl po debaklu v Raškovicích udělat také několik změn. Nutno říci, že některé byly vynucené, protože například Fic pykal za červenou kartu. Taktéž místo Stemona stál pro toto utkání v bráně opět Patrik Chmelař. Na soupisce pro úvodní minuty nezůstal opravdu kámen na kameni a v sestavě nebyl třeba lídr zadních řad Daniel Šťastný. Do Oldřichovic neodjel ani Brzóska, pochopitelně zraněný kapitán Czyž, jehož pásku musel navléci Jaroslav Martikán. Zato Klaban dostal důvěru a nechyběl tedy ani rychlonohý Horák s Patrikem Mrózkem.

V utkání měl jasně navrch domácí celek, který svého soupeře svou dominantní hrou na míči zaskočil. První poločas by se dal charakterizovat jako bušení na vrata petrovického Internacionálu. Podívali bychom se do minulosti, favoritem by zřejmě byl celek z Petrovic, který v minulosti svého soupeře výsledkově přehrával (viz. podzimní duel na Interu vyhráli domácí 4:2). Remízové skóre se měnilo poprvé ve 25.minutě, když hostující defenziva udělala obrovskou chybu při rozehrávce nakrátko. Walek presoval rozehrávku od brány nakrátko na beka, který vrátil brankáři a ke smůle hostí opřel míč Patrik Chmelař do atakujícího Walka, který míč dostal do sítě.
O pět minut později stálo štěstí opět při domácích. Útok vedený z levé strany pokračoval přihrávkou pod sebe, kde si míč našel Zoubek a těsně za hranicí šestnáctky se opřel do míče. Míč při letu tečoval do protipohybu P.Chmelaře jeden z obránců a míč s přispěním této teče zapadl do sítě – 2:0. Psala se 30.minuta.
Do poločasu se poté skóre nezměnilo.

Machala dramatickou koncovku nepřipustil
Trenér Koloničný za pohodového vedení 2:0 musel být s obrazem hry spokojen a do druhé půle udělal jednu změnu v sestavě. Hřiště opustil Godfryd, jehož nahradil M.Mendrok. Na straně hostí šel ze hry Dvořák a jeho místo zastoupil Herman.
Oldřichovičtí fanoušci museli mít z utkání doposavad radost. A jejich radost znásobil v 58.minutě Cienciala. Skvěle zužitkoval přihrávku mezi beky a poslal míč přesně k levé tyči brankáře Chmelaře 3:0.
Z pohodového duelu pro domácí se, ale v závěru mohlo stát drama. Z ojedinělé šance se po rohovém kopu dostal k odraženému míči kapitán Martikán a trefil přesně na zadní tyč Bašandovy branky 3:1. Inter jakoby to malinko probudilo a v 77. minutě hosté kousali opět. Dlouhý míč vystihl směr rychlonohého Horáka, který si to rozdal ve sprintu s vyběhnuvším Bašandou. Vyběhnutý brankář už se situací nemohl nic dělat a hosté se dostali na dostřel 3:2.
70 platících diváků, tak kromě klobásy a piva mohl čekat i docela zajímavý závěr utkání, které se zpočátku pro domácí vyvíjelo opravdu příznivě. Utkání se v závěru dočkalo ještě jedné úpravy skóre. V předposlední minutě opět řádila levá strana domácích, která připravila zakončení pro Machalu. ten svou křižnou střelou dal výsledku definitivní podobu 4:2.

Ohlasy k zápasu

Miloš Koloničný – trenér: Po velmi dobrém výkonu porážíme Inter Petrovice. Do 63.min. jsme hosty do ničeho nepustili. V této minutě hosté snížili na 3 : 1 a začalo naše půlhodinové trápení. Hosté přidali další kontaktní gól a horor byl na světě. Zaplať pánbůh, že v 88.min. jsme zpečetili výsledek na konečných 4 : 2. Přesto musím kluky pochválit, že to zvládli.