20. 4. 2024

Věřňovice dostaly výprask na Interu

Lídr soutěže, posilněný o drtivé vítězství nad Sokolem Hnojník, zajížděl k utkání na hřiště petrovického Internacionálu. Souboj dvou celků z popředí tabulky sliboval vyrovnanou bitvu. Pokud bychom se podívali na skóre, šlo o souboj doposud nejlepší ofenzívy s nejlepší obranou soutěže, kterou disponovaly Věřňovice. To, co se odehrálo zejména ve druhé půli, tyto predikce rozhodně nenaplňovaly.

Poločas nabídl zajímavé momenty a celkem čtyři branky
Hostující trenér Kubiš postrádal k utkání gólmanskou jedničku, velezkušeného Kamila Vykydala, kterého nahradila letní akvizice, mladý Vojtěch Ferenc. Dále absentoval, oproti utkání s Hnojníkem, například Josiek a z vítězné sestavy chyběl i dvougólový Jan Čerešňa. Trenéři Interu vsadili na osvědčenou variantu a do brány se opět postavil Patrik Chmelař. Obranu před ním opět řídil Daniel Šťastný. Do tohoto duelu naskočil i kapitán a srdcař Interu Petr Czyž, ačkoliv v duelu se Staříčem brzy střídal. Na kolik jej šrámy z předešlého utkání limitovaly, se dozvíme v následujících momentech. Dalším navrátilcem po nemoci, byl pak bratr brankáře Patrika – Denis Chmelař. Co se absencí týče, tak domácím stále chyběla posila z MFK Karviná Patrik Mrózek a naopak se ještě do základní jedenáctky vešel i zkušený Petr Lukosz.
Zpočátku byl na hráčích Interu vidět drobný respekt z rozjeté mašiny jménem Sokol Věřňovice, který sestřelil v minulém kole Sokol Hnojník sedmi brankami! Od prvních minut se hrál tvrdý fotbal plný ostrých střetů, kde zejména v prvních minutách vládly defenzivní řady na obou stranách. Ve 21.minutě na tvrzení muziky doplatil kapitán domácího celku Petr Czyž, který musel odstoupit. Ozvalo se zranění, které jej brzy vyřadilo i v utkání ve Staříči.
Tři minuty po střídání a příchodu Silvestra Vargy, který nahradil, Czyže se domácí radovali z první branky. Nejlepší střelec domácích Petr Horák se zapsal do střelecké listiny jako první 1:0. V ten moment nikdo ještě netušil, jaký gólový koncert právě odstartoval.
O pět minut později bylo totiž vyrovnáno. Krajní záložník Jakub Kubiš dokonale využil chyby v obraně domácích a obstřelil brankáře Interu – 1:1. Brankář Chmelař si na míč sáhnul. Věřňovické vstřelená branka nakopla a remízový stav vydržel jen další 4 minuty. Petr Lukosz špatně odkopával míč, který se posléze dostal pod nohy Nikolase Chalkidise a věřňovický forward se v těchto situacích obvykle nemýlí 1:2.
Aby se diváci nenudili, tak výživná čtvrthodina pokračovala. 37.minuta utkání a ke slovu se dostali opět domácí. Marek Kačinský se nejlépe zorientoval ve vápně a s pomocí tyče zavěsil míč za záda Vojtěcha Ference. Kačinský skóroval dvakrát ve dvou utkáních.
Před koncem poločasu kopali věřňovičtí volný přímý kop. Ten byl trefen přímo do šibenice, ale změnu skóre nedovolil famózním zákrokem Patrik Chmelař, který tak ochudil publikum o další zářez. To, ale zejména domácí fanoušky, opravdu mrzet nemuselo.

Inter přidal pět branek a zamotal vítězstvím čelo tabulky
Ve druhém poločase jsme na další zajímavou příležitost čekali až do závěrečné půlhodinky. V 62.minutě trefil z voleje tyč brankáře Ference aktivní Kačinský. Jako by toto varování hostům nestačilo. Běžela 69.minuta a nákop Daniela Šťastného si v šestnáctce hledal Jakub Sznapka. Vojtěch Ferenc udělal fatální chybu a druhého jmenovaného poslal k zemi. Ferenc obdržel žlutou kartu a následovala penalta.
K ní se postavil Jaroslav Martikán a ten se v podobných případech nemýlí. Nejinak tomu bylo i tentokrát a Inter znovu zlomil utkání na svou stranu. V 75.minutě se zdálo, že je o osudu duelu rozhodnuto. Jaroslav Martikán, tentokrát jako nahrávač, našel z přímého kopu hlavu Daniela Šťastného a domácí rázem vedli o dvě branky 4:2!
Dvě minuty po rozehrání ze středového kruhu se o slovo přihlásil opět Jaroslav Martikán. Pasem našel rychlonohého Petra Horáka, který poté adresoval finální přihrávku pod sebe na Radka Dvořáka, který doklepl míč do odkryté brány.
Domácí byli v laufu a opařené Věřňovice nešetřili. 81.minuta a máme zde v pořadí šestého střelce za domácí. Marek Brzóska byl včas na správném místě a hlavou přidal šestou branku do sítě Věřňovic. V době, kdy se hosté už viděli nejraději v kabině, přišla další rána. V 88.minutě se objevil sedmý střelec domácích – střídající Silvestr Varga.

Ohlasy k zápasu

TJ Internacionál Petrovice

Daniel Šťastný: Do zápasu jsme nastoupili bez dvou hráčů v kompletní sestavě. I přes velmi sporný gól, který dali hosté z těsného offsidu a následným hrubým nedůrazem v obraně, jsme v naší hře pokračovali po celý průběh zápasu, což v druhém poločase přineslo kýžený výsledek. Po gólu na 3-2 se jinak velmi sympatický tým hostů, psychicky rozložil a zápas pro ně skončil. Zasloužené 3 body zůstaly doma a naši formu budeme muset potvrdit v Bašce.

Autor: Jakub Hradil