12. 7. 2024

Krátké fotbalové ohlédnutí Interu Petrovice za zimní přestávkou

Přestože skončila podzimní část fotbalové sezóny SR 2021/20222, život na Interu pokračoval dále i v době pozdního podzimu a v zimních měsících. Tréninky mládežnických družstev se přesunuly z venkovních hřišť do haly, kde mladí hráči bez přestávky dále pokračovali v prohlubování svých fotbalových dovedností a bavili se sportem. Všechna mládežnická družstva, kromě družstva dorostu, se přihlásila do Zimní halové ligy pořádané OFS Karviná a také do dalších halových turnajů pořádaných v Bohumíně a Příboru.

Nejúspěšnějším družstvem byli mladší žáci ve složení brankář Robin Jastrzembski, hráči v poli David Adamiec, Ondra Šibl, Jan Radzik, Petr Racz, Adam Burek, Petr Wiechec, Ondra Blatoň, Filip Olšár, Darian Michalik, Ondra Němec, Vojta Konečný a trenéři B. Adamiec, M. Karpeta.
Tito se nejdříve zúčastnili prestižního mezinárodního fotbalového turnaje v Bohumíně BOSPOR-CUP 2022, a to za účasti klubů FK Bospor Bohumín, Internacionál Petrovice, FK Nový Jičín, FK Baník Albrechtice, Slavoj Olympia Bruntál, Městský fotbalový klub Karviná, FK Stará Bělá, LKS Tworkow (PL). Na tomto turnaji se naši mladší žáci umístili na nádherném 2. místě, navíc náš hráč Jan Radzik získal trofej pro nejlepšího střelce turnaje. Nejužitnějším hráčem našeho týmu stal David Adamiec.
Následně se mladší žáci zúčastnili mezinárodního turnaje FK PRIMUS PŘÍBOR CUP 2022. Vyzkoušeli si, jak se hraje fotbal v jiném okrese. Kluci nedali nikomu šanci a bez porážky obsadili 1. místo.

A na závěr se naši mladší žáci zúčastnili zimní halové ligy pořádané OFS Karviná, kde po vyvedené kvalifikaci postoupili do finále, ve kterém obsadili bez porážky 1. místo. Zároveň byl vyhlášen jako nejlepší střelec turnaje náš talent Jan Radzik.

Mladším žákům našeho klubu gratulujeme a přejeme, aby úspěšně pokračovali ve skvělých výkonech a měli z fotbalu stále radost. Družstvo starší přípravky se zúčastnilo zimní halové ligy pořádané OFS Karviná. Bohužel hned ze startu museli vynechat 1. kolo této soutěže, jelikož většinu týmu postihl covid. Tímto se dostali v dalším kole do skupiny o umístění. Nakonec skončili na 10. místě se 3 vstřelenými brankami.

Podobný osud postihl i družstvo starších žáků, kteří byli taktéž přihlášeni do zimní halové ligy. 1. kolo museli také vynechat pro velkou nemocnost v týmu. Avšak ve druhém kole, ve skupině o umístění, si spravili chuť a se statistikou 2 výher, 1 remízy a 1 prohry obsadili konečné krásné 2. místo.


Kromě uvedených turnajů všechna družstva pilně trénovala a všichni fotbalisté nabírali fyzickou kondici pro jarní část fotbalové sezóny. Po dlouhé době se nám podařilo uspořádat několik zimních soustředění, a to i za velké finanční podpory naší obce, kterou jsme obdrželi v rámci dotací obce. Muži na začátku měsíce února odcestovali na soustředění do Dolní Lomné, kde byli ubytování v hotelu Excelsior. Soustředění starších žáků proběhlo o jednom víkendu v měsíci březnu, a to přímo v areálu naší tělovýchovné jednoty se zajištěným stravováním v hotelu Dakol. A nakonec 1. dubna 2022 starší přípravka a mladší žáci odjeli na soustředění do Horní Lomné, kde byli ubytovaní v hotelu U studánky. Všechna soustředění se vydařila, všichni odtrénovali to, co měli připravené.


Radomír Horák