12. 7. 2024

TJ Inter Petrovice a uplynulý rok 2021

Když se společně ohlédneme, co nám rok 2021 přinesl, není možné začít ničím jiným, než pro nás fotbalisty smutnou zprávou o zrušení jarní části sezony na amatérské úrovni. Důvodem byla, jako už druhý rok, pandemie Covid 19. Každým dnem jsme se zájmem všichni sledovali, kdy nás situace alespoň tréninkově pustí na hřiště, abychom se mohli připravovat a zároveň doufat, že nová sezóna 2021/22 už doopravdy začne. Také jsme měli velkou obavu, kolik lidí a dětí se opět vrátí k fotbalu. Naštěstí se naše obavy nenaplnily, všichni se vrátili zpět ke sportování. Po postupném rozvolňování se rozběhly tréninky u všech věkových kategorií, bylo možné sehrát několik přípravných zápasů ve všech věkových úrovních.

Ani o prázdninách jsme nezaháleli, probíhaly tréninky a jako každý rok na začátku měsíce srpna proběhlo v našem areálu Letní týdenní fotbalové soustředění mládeže. Počasí nám opět vyšlo a tak byli všichni spokojeni. Tato akce byla z větší části financována z dotací naší obce.

Po dovolených jsme se těšili na začátek nové fotbalové sezóny. Takový začátek, jako bylo první kolo 15. srpna 2021, si každý fotbalový fanoušek z Petrovic určitě moc přál, hrálo se Petrovické derby Inter – Lokomotiva „B“. Těšili se nejen fanoušci, ale i naši hráči, jak bychom mohli říct, skočili jsme do sezóny rovnýma nohama. Určitě jsme si zápas užili a o to víc, když se nám podařilo vyhrát 7:0. V následujících týdnech to nebylo vždy tak růžové, ale jsme hrdí na to, že to kluky baví a družstvo mužů hrající 1.B třídu je po podzimu na krásném 5. místě s bilancí 10 výher, 3 porážek a skórem 53:30. Na 1. místo ztrácejí pouze 3 body. Navíc naše mužstvo je nejlépe střílejícím družstvem, s průměrem 4 góly na zápas. Máme také druhého nejlepšího střelce soutěže, Petra Horáka, který vstřelil za podzimní část celkem 16 gólů, o jeden gól méně než vedoucí střelec.

Abychom neponechali stranou ani naši mládež, je potřeba dodat, že i tam podávali naši mladí fotbalisté skvělé výsledky. Dorostenci obsadili v krajské soutěži po podzimní části 11. místo s bilancí 3 výher, 1 remízy, 9 proher a skórem 24:32. Starší žáci v okresním přeboru obsadili 5. místo s bilancí 4 výher, 4 proher a skórem 48:23. Nejlepšího umístění dosáhli po podzimu mladší žáci hrající  okresní přebor, kteří jsou na 1. místě s bilancí 10 výher, 1 remízy, 0 porážek a skórem 86:8. I v této kate gorii máme druhého nejlepšího střelce Jana Radzika, který vstřelil 20 gólů. Přípravka svou tabulku sice nemá, ale každý zájem dětí hrát fotbal je pro nás trenéry důkazem toho, že naše práce není zbytečná.

Nesmíme zapomenout ani na naše Old boys. Sice se nemohou pochlubit žádným sehraným utkáním, ale jsme rádi, že se stále scházejí a svůj pondělní a čtvrteční fotbálek si pravidelně užívají.

Nebyl to však jen fotbal, co se na Interu odehrávalo. Po neúspěšných pokusech uspořádat ples a turnaj v badmintonu se podařilo uspořádat v menším měřítku tradiční smažení vaječiny. Doufáme, že všem chutnalo a že se zase letos uvidíme. Budeme se těšit. Ale zpět ke sportu. Ona pandemie Coronaviru dovolovala z kraje roku jen určité druhy sportu, takže nohejbal, stolní tenis a v neposlední řadě tenis byly řešením dané situace. Již několik let probíhá na tenisovém kurtu tzv. Naše tenisová liga. Hrají se čtyřhry i dvouhry a myslím, že si to pánové užívají plnými doušky a touha zvítězit je posouvá do dalších ročníků, což je fajn. Na zimní sezónu jsme opět pro širokou veřejnost otevřeli kluziště, které je pro všechny zdarma. Novinkou roku 2021 je zimní badmintonová liga, která už není jen záležitostí ryze chlapskou, ale zapojují se i ženy. Hrají mužské i smíšené páry. Prostě se bavíme sportem, snažíme se do sportování zapojit co nejvíce občanů naší obce.

Všechny tyto iniciativy by ale nebyly možné bez podpory naších sponzorů, dotace od Národní sportovní agentury, dotace od České unie sportu a především dotace od obce Petrovice u Karviné, za což jim patří velký dík.

Ještě bych na závěr vzpomněla jednu smutnou událost, která zasáhla naši tělovýchovnou jednotu. Dne 13. prosince 2021 náhle odešel do sportovního nebe náš dlouholetý činovník, předseda a kamarád, pan Ing. Gustav Uher. Krátkou vzpomínkou bychom chtěli uctít jeho památku a poděkovat za vše, co pro Inter udělal.

Lenka Madecká,
TJ Inter Petrovice