18. 6. 2024

Ohlédnutí dorostu „A“ za podzimní částí sezóny 20/21

Jak všichni zcela jistě víme, podzimní část sezóny nám skončila o 4 zápasy dříve, než tomu bylo v plánu. Přišla totiž nucená přestávka a my se tak museli na nějakou dobu rozloučit s fotbalem. Rád bych se v tomto bodě ohlédl zpět a zhodnotil naše dosavadní výkony.

Vstup do sezóny nám vyšel velmi dobře a to jak výsledkově, tak také herně. Z prvních čtyř zápasů jsme brali 7 bodů, dokázali jsme porazit velmi kvalitní Orlovou a potrápit mužstvo Kopřivnice, které letos hraje dobrý kombinační fotbal. O to více mrzí, že nás v pátém soutěžním utkání zaskočil Český Těšín a odvezl si z našeho hřiště 3 body po potupné porážce 0:5. Oproti tomu musím pochválit náš přístup a touhu odčinit tento výsledek v dalších utkáních. Jedinou černou tečkou v následujících zápasech tak byla zasloužená remíza 2:2 na domácím hřišti s Příborem. V dosavadních 9 zápasech jsme tak v součtu získali 14 bodů, což je nejlepší podzimní výsledek dorostu za posledních 5 let.

Když se podívám na odehraná utkání jako na celek, tak se nám zatím poměrně dobře daří naplňovat moje představy o způsobu hry. Tým od poslední sezóny prošel herní proměnou, kluci vyspěli, hrají s čistější hlavou a na hře je to znát. Ustálila se nám dobrá kostra týmu z mladších hráčů, doplněných o pár starších – zkušenějších. Kluci tvoří dobrý kolektiv a můžou se na sebe v těžkých situacích vzájemně spolehnout.

Pozitivně v této sezóně vnímám především taktickou připravenost a psychickou odolnost hráčů, o čemž svědčí naše vyrovnané výsledky a taky to, že jsme několikrát dokázali otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali.

Vyzdvihnout musím výkon obrany, především pak Filipa Krótkého v bráně, který byl v mých očích klíčovým faktorem letošní sezóny. V zápasech byl jistý, nedělal zbytečné chyby a v rozhodujících momentech dokázal několikrát vytáhnout důležitý zákrok. Klukům dodal potřebný klid, což se odrazilo v celé naší hře.

Co se týká ofenzívy, nedáváme tolik gólů, kolik bych si představoval. V zimě bychom na tom chtěli zapracovat. V týmu ale máme spoustu hráčů, kteří dokáží skórovat, což je velmi dobrý předpoklad. Pochválit musím našeho nejlepšího střelce Danka Hrušku, především jeho 2 góly z přímáků byly excelentní.

Nakonec nesmím opomenout zmínit také působení hráčů z B týmu, kteří se představili v našich zápasech ve velmi dobrém světle a to i přes to, že povětšinou ještě neměli možnost ukázat svůj plný potenciál.

Výrazný prostor ke zlepšení nabízí fyzický fond hráčů, účast na trénincích a také počet zranění, kterých bylo opět nespočet. Na všech těchto aspektech můžeme zapracovat v zimním přípravném období, které bude trvat 12 týdnů, a poskytne tak hráčům dostatek prostoru k tréninku.

Na podzim jsme odehráli lepší i horší zápasy. Pravdou ale zůstává, že jsme dokázali hrát s kýmkoliv v lize vyrovnanou partii. Pokud tak přípravu postavíme na základech z podzimu a budeme trénovat v dostatečném počtu, tak věřím, že splníme náš společný cíl. Doufám, že všichni hráči mají dostatečnou motivaci a chuť dokázat, že můžou být jedni z nejlepších. Bude to ale stát spoustu úsilí.

Trenér A týmu dorostu TJ Inter Petrovice

Jan Vidlička