26. 4. 2024

Baška podlehla Interu i přes vynikající první poločas

Do Bašky zajížděl petrovický Internacionál. Domácí se snažili zapomenout na potupnou porážku v Hnojníku, naopak hosté šli do utkání posilněni o demolici dosavadního lídra z Věřňovic. Oba celky se tedy nacházely v úplně opačném rozpoložení. Na obrazu hry v první půli, se však favorizace Interu vůbec neprojevovala.

Baška překvapivě tlačila

Trenér hostů Hanus postrádal v utkání několik opor. Scházel zraněný kapitán Czyž, který po minulých zápasech, kdy brzy střídal, tentokrát duel zcela vynechal. Dále chyběl dlouhodobě zraněný Patrik Mrózek a pracovní povinnosti nepustily k zápasu ani Radima Szkutu. Naopak nechyběl nejlepší střelec týmu Petr Horák či opora mezi tyčemi – brankář Patrik Chmelař. Kapitánskou pásku při absenci Petra Czyže navlékl Daniel Šťastný. To domácí byli rádi za vyprazdňující se seznam absencí. Do brány se vrátil Jakub Řízek a v sestavě nechyběly ani opory Dobiáš, Třeštík nebo Lys. Naopka proti utkání v Hnojníku se do základní sestavy nevešel tentokrát mladý talent Bašky – Adam Kautský.
Úvod utkání ale nenasvědčoval tomu, že jsme svědky duelu, ve kterém se utkává nejlepší ofenziva soutěže (průměr 4.44 branky na utkání), tedy Internacionál Petrovice s třetí nejhorší obranou soutěže, která inkasuje přes 3 branky na utkání.
Na velkém hřišti Bašky byl tým trenéra Hanuse, který naopak své domácí zápasy hraje na jednom z nejmenších hřišť v soutěži, působil hodně pasivně. Byla to spíše Baška, která měla daleko více ze hry a vytvářela si brankové příležitosti. Nicméně, žádný ze střeleckých pokusů se za zády dobře chytajícího Patrika Chmelaře nedostal. Výkon Patrika Chmelaře bylo asi to jediné, co mohlo trenéra Interu na první půli hřát. Inter, jakožto jeden z lídrů soutěže si za celý poločas nevypracoval jedinou kloudnou brankovou příležitost. V první půli se kromě tlaku domácích hrál i poměrně ostrý fotbal, důkazem toho jsou tři žluté karty za prvních 45 minut hry. Konkrétně si žluté napomenutí odnesli na straně domácí Bašky hrající trenér Ručka a Vavřík. Za hosty byl „odměněn“ stejným napomenutím Sznapka.

Poločasový pohovor trenéra i dvě červené

V kabině Interu po takovém výkonu chtěl by být asi málokdo. Bouřka trenéra Hanuse vzala za své a do druhé půle už nastoupil úplně jiný Inter, než jaký jsme viděli v prvních 45 minutách. Hostující hráči si od počátku vytvářeli zajímavé příležitosti, nicméně žádná se zatím neujala. V 52.minutě musel trenér Hanus sáhnout k prvnímu střídání a debutanta v dresu Interu – Davida Pavlicu, vystřídal Silvestr Varga.
O tři minuty později nastal první zásadní moment utkání. Vavřík fauloval Kačinského a viděl druhou žlutou kartu. Tím si vysloužil předčasný odchod do sprch a nutno dodat, že k druhé žluté mu výrazně dopomohl hlasitý výlev emocí směrem k hlavnímu sudímu. Sice bez užití vulgárních slov, ale i přesto sudí neváhal. Od tohoto momentu se převaha Interu ještě zvýšila. Do gólových situací se dostávali postupně Petr Horák, Marek Kačinský, Denis Chmelař, Silvestr Varga, nicméně jejich pokusy úvodní brankou neskončily.
Naopak to mohla být Baška, kdo mohl otevřít skóre. Ta se úplně nezřekla ofenzivních výpadů ani v početní nevýhodě a Lukáš Sloboda se řítil sám na Chmelaře, kterého vlastně i překonal. Jen si jej obhodil, tak daleko, že se sám vyhnal ze střeleckého úhlu a míč tedy do sítě nedopravil. Remízový stav 0:0 trval i nadále. To se psala 70.minuta.

O dvě minuty později šel ze hřiště Kačinský, jehož nahradil Stemon. Ten se prakticky okamžitě zapojil do první brankové akce v utkání. Sám našel Brzósku, který vybídl pasem rychlonohého Denise Chmelaře a ten nachytal brankáře Řízka na zadní tyči – 0:1. Tím nastala krušná pětiminutovka pro domácí. Druhý úder přišel hned záhy. V 76.minutě se připomenul i nejlepší střelec Interu, Petr Horák. Ten zužitkoval nám dobře známou spolupráci dvojice Brzóska – Chmelař, kdy druhý jmenovaný poslal přízemní centr na přední tyč, kde už měl Petr Horák snadnou práci 0:2.
V závěru utkání mohlo dojít k další brankové situaci. Silvestr Varga se v 85.minutě řítil sám na brankáře Řízka, ale ve vyložené šanci selhal. Zajímavý závěr pokračoval a mohlo nastat známé nedáš dostaneš. Po selhání Vargy se na druhé polovině ocitl v gólové situaci Kocúr, jeho pokus bohužel zastavila branková konstrukce. Aby toho nebylo málo, tak v samém závěru se červenalo i na straně Interu. Fic nesmyslně poslal k zemi jednoho z domácích na půlce hřiště, a protože už jednu žlutou měl, mohl se jít sprchovat o pár okamžiků dřív. Bude tedy v následujícím utkání Interu citelně chybět.

Ohlasy k zápasu

TJ Internacionál Petrovice

Petr Czyž: Na hřiště Bašky jsme přijeli s jasným cílem získat další tři body po výhře s Věřňovicemi. Výkon z naší strany nebyl, tak dobrý jako v minulém zápase. Nakonec nám pomohlo vyloučení domácího hráče a začali jsme se dostávat do vícero šancí, ze kterých jsme vstřelili dva góly a zvítězili. Doufáme, že v domácím utkání předvedeme lepší výkon a tři body zůstanou doma.