Inter se po domácí kanonádě vytáhl i na Real

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2022/2023, 24. kolo, so 27.05. 2023, 17:00

TJ Internacionál Petrovice

3:5
(0:3)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 49. J. Strouhal , 64. T. Pitucha , 68. T. Pitucha – 4. P. Horák , 20. P. Horák , 29. P. Horák , 58. M. Brzóska , 60. P. Czyž.
ŽK: 90. T. Kubáň – 81. P. Chmelař.
Rozhodčí: KUBÁČEK Vojtěch – SEKULA Adam, POKLUDA Aleš.
60 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

R. Řeha [-] – T. Žurovec [-] (69. L. Sutter [-] ) , D. Pánek [-] , M. Šostý [-] , T. Kubáň [-] – J. Strouhal [-] , T. Strouhal [-] (46. J. Brantal [-] ) , M. Šrámek [-] (64. D. Melár [-] ) , J. Hrdlička [-] , J. Koval [-] (46. T. Pitucha [-] ) – K. Kořínek [-] –

P. Chmelař [-] – D. Filipek [-] , M. Brzóska [-] , P. Horák [-] (76. D. Herman [-] ) , F. Filipek [-] – D. Chmelař [-] , P. Czyž [-] , J. Martikán [-] , D. Volný [-] , S. Varga [-] – D. Buřík [-] –

Real hostil Inter. Nešlo ovšem o madridský kolos, který by vítal milánský velkoklub, nýbrž se v Lískovci představili muži Petrovic, kteří v minulém kole rozstříleli Horní Žukov deseti brankami. Posílení o tento počin, se tentokrát postavili celku, kterému se v jarní části až donedávna dařilo, a sbíral body jako na běžícím páse.

Horák stihl hattrick za 29 minut a dal vzpomenout na loňskou sezónu
Domácí trenér Poledník postrádal pro utkání s Petrovicemi oporu Petra Soukupa, obránce Petra Vokounan a do brány se dostal mladý Radim Řeha. V sestavě domácím tentokrát od prvních minut nescházel zkušený veterán Kamil Kořínek, kterého doplnil i vracející se Martin Šrámek s Tomášem Kubáněm.
Petrovický kádr je široký, ale i tak tentokrát jejich lavička nebyla prakticky zaplněná, ale naopak plný byl výčet absencí petrovického celku. Z nejrůznějších důvodů chyběli Fic, Madecký, Lukosz, Ferencz, Krótki, Antolík, Sznapka a Šťastný. I tak se hostům podařilo postavit konkurenceschopnou jedenáctku, kde nechyběli bratři Chmelařovi nebo kapitán Petr Czyž s Petrem Horákem. Hostující trenérské duo Bernatík – Hanus s ohledem na absence tedy přeskupilo řady a Martikán se zasunul do obrany a jeho místo ve středové linii zaujal mladý dorostenec Buřík.
Utkání začalo zostra a pro domácí fanoušky i šokem, když se už po 4 minutách hry prosadil petrovický Horák, kterého našel skvělým pasem obránce Volný a Horák následně skóroval střelou na zadní tyč – 0:1.
Horák byl při chuti, což domácí okusili ve 20.minutě. Domácí špatnou rozehrávku ukořistil opět Horák a dostal se do samostatného úniku, který proměnil křížnou ranou a zvýšil už na 0:2. To ze strany drobného útočníka ovšem nebylo vše. O 9 minut později byl dovršen hattrick a Inter vedl už o tři branky. Brzóska prostrčil míč za obrannou linii Lískovce a Horák dostal opět příležitost, kterou ani tentokrát nepohrdl – 0:3. Další šance petrovických zůstaly poté nevyužity, a tak se o poločasový výsledek 0:3 postaral jediný hráč.

Domácí branky už nic neřešily
Malou jiskru naděje na větší zápletku ve druhé půli zažehl svou brankou už po 4 minutách hry domácí Strouhal, který využil chyby hostujícího F.Filípka a snížil se štěstím na 1:3 z pohledu domácích.

V rozmezí 58-60.minuty se utkání definitivně zlomilo na stranu hostů. Nejprve totiž po 58.minutách hry vrátil tříbrankové vedení hostům dobře hrající Brzóska, který si převzal míč od D.Filípka a umístěnou střelou k tyči nedal Řehovi šanci. O dvě minuty později se prosadil i kapitán Interu Petr Czyž a upravil skóre na hrozivých 1:5.
Rozhodnuté utkání ovšem bavilo diváky i nadále. Neuběhly ani 4 minuty a skóre z pohledu domácích korigoval střídající Pitucha. Ten využil šanci nabídnutou opět chybujícím F.Filípkem a snížil na 2:5. Střídající Pitucha byl „hrdinou“ i dalších minut a zadělal na drobné drama. Svým druhým gólem si řekl o šanci do základní sestavy pro příští utkání. Využil totiž zaváhání obrany Petrovic a tvrdou ranou propálil brankáře Chmelaře. Skóre 3:5 slibovalo zajímavou 20ti minutovku, ovšem ani jeden z celků své snažení v branku nepřetavil.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Poledník – trenérUtkání, které jsme měli jak výsledkově tak i herně zvládnout. Individuální chyby, v osobních soubojích jsme byli málo důrazní a příliš mnoho prostoru a času jsme dali jejich útočníkovi, to vše jsou důvody dnešní porážky.

Patrik Chmelař – brankářDalší zápas nás čekají nedaleké Dětmarovice, kde budeme chtít také uspět a odvést si další body do tabulky.