Internacionál prohrál bez Horáka doma i podruhé

CANIS I.B třída mužů sk. C, 2021/2022, 17. kolo, ne 10. 4. 2022, 15:30

TJ Vendryně

1:5
(0:2)

⚽ ⚽ ⚽ STATISTIKY

Branky: 60. Czyž Petr – 31. Wawreczka Jakub, 45. Pilch Jakub, 67. Szarzec Jan, 73. Szarzec Jan, 82. Szarzec Jan
ŽK: 27. P. Chmelař , 45. D. Chmelař , 51. J. Martikán – 43. B. Klus , 58. D. Szymczyk , 70. M. Safak , 74. M. Teofil

Rozhodčí: Žáček Marek – Hrňa Petr, Banot Vojtěch
55 diváků

⚽ ⚽ ⚽ SESTAVY

TJ Vendryně:
T. Kolarczyk [-] – R. Pliska [-] (75. D. Neuman [-] ) , B. Hulboj [-] , M. Safak [-] , D. Szymczyk [-] (75. D. Sikora [-] ) – J. Wawreczka [-] , M. Teofil [-] , J. Szarzec [-] , J. Pilch [-] , M. Hulboj [-] – B. Klus [-] (70. D. Mitrenga [-]

TJ Internacionál Petrovice:
P. Chmelař [-] – P. Czyž [-] , D. Pavlica [-] (60. R. Dvořák [-] ) , P. Mrózek [-] , D. Chmelař [-] – P. Fic [-] (46. O. Klaban [-] ) , J. Sznapka [-] , J. Martikán [-] – M. Konderla [-] (46. M. Brzóska [-] ) , D. Štastný [-] , P. Lukosz [-] (70. J. Wodecki [-] )

Do Petrovic u Karviné na hřiště domácího Interu přijela Vendryně. Ta si nechtěla nechat odskočit úplné čelo tabulky. Po relativně snadném prvním jarním vítězství chtěla body z Mostu u Jablunkova potvrdit i na Interu. To rozhodně domácí borci nechtěli připustit, kteří v prvním jarním kole doma prohrali s Nýdkem.

Opatrná úvodní půlhodina
Vendryně se musela obejít bez stopera základní sestavy Filipa Lukosze a zraněného beka Walka. První minuty patřily hostům z Vendryně, kteří byli více na míči a dostali se k určitým náznakům šancí, ale žádná se neujala. S přibývajícími minutami se osmělili i domácí, kteří měli nebezpečnou hlavičku a zakončení ze střední vzdálenosti. Poté se třikrát do samostatného úniku dostal hostující střelec Klus, toho však výborně dokázal zastavit brankář domácích Chmelař. Další šance hostí už se ovšem ujala a svou slabší pravou nohou po tečované střele zavěsil Wawreczka. Následně pak gól do kabin přidal kapitán Vendryně Pilch a v Petrovicích se nám rýsovala tzv. Csaplárova past.

Szarzec sestřelil Inter do kolen
Úvodní minuty druhé půle byly v režii domácího celku, který bušil na vrata vendryňské obrany. Třetí vážnější příležitost už obrana Vendryně neustála a na 1:2 snížil kapitán Petr Czyž. Hodně studenou sprchu, ale po sedmi minutách od snížení přichystal domácím fanouškům Szarzec. Ten se nejprve prosadil po samostatném úniku a tváří v tvář uspěl proti brankáři Chmelařovi.
Szarzec si na závěr utkání přichystal pořádnou nálož. Druhý gól dal v 73.minutě a následně jako přes kopírák s první brankou završil hattrick po úniku v minutě 82. Na Szarzecovou „one man show“ už Internacionál nenašel odpověď a prohrál i druhé domácí jarní utkání.

Ohlasy k zápasu

TJ Vendryně

Lukáš Martynek – trenérDo Petrovic jsme jeli dobře připravení, věděli jsme, že to nebude jednoduché a v žádném případě jsme si nechtěli nechat utéct týmy z čela tabulky. I přes nějaké absence a menší bolístky u některých hráčů jsme do zápasů vstoupili dobře a první poločas byl z naší strany hodně povedený, mohli jsme přidat i o dvě branky více. A jak už to tak bývá, i přes upozornění v šatně, jsme druhý poločas začali nervózně a soupeř toho ihned využil, zaslouženě snížil a dostal nás pod tlak. Dokázali jsme se oklepat a nakonec jsme zápas zvrátili na svou stranu a to výborným hattrickem Szarzece, který dvakrát zvládl samostatný únik na jedničku. Kromě začátku druhého poločasu jsme tedy předvedli obstojný výkon, s kterým jsem byl spokojen.